SlovenskoSprávy

Štvrtok: teploty cez deň stúpnu. Zrážky ustanú

Nad južnou polovicou Európy sa bude udržiavať rozsiahla oblasť vyššieho tlaku vzduchu a po jej okraji k nám bude prúdiť vo vyšších vrstvách ovzdušia od západu teplý vzduch.

NOC: teplota od -7 do -2°C, vietor: iba slabý, zrážky: bez zrážok

DEŇ: teplota od -1 do +4°C (horské oblasti: od +4 do +9°C), vietor: iba slabý, zrážky: do 0,5 mm

Počas noci bude na Slovensku jasno až polojasno. V nižších polohách sa postupne miestami objaví hmla alebo zamračené nízkou oblačnosťou.

Najnižšia nočná teplota sa bude zajtra pohybovať od mínus 7 stupňov Celzia až do mínus 2 stupňa Celzia. Na strednom Slovensku, Spiši a Gemeri miestami však bude aj túto noc chladnejšie a teplota sa tu bude pohybovať od mínus 11 stupňov Celzia až do mínus 7 stupňov Celzia.

Počas noci bude bezvetrie alebo bude fúkať iba slabý vietor.

Bez zrážok a do 9 stupňov

Aj počas zajtrajšieho prvého pracovného dňa nového desaťročia bude jasno až polojasno. V nižších polohách bude miestami a neskôr ojedinele hmla alebo zamračené s nízkou oblačnosťou. Iba výnimočne sa objavia slabé zrážky.

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať od mínus 1 stupňa Celzia až do plus 4 stupňov Celzia. V horských oblastiach a miestami aj v nižších polohách však bude teplejšie a teplota sa bude pohybovať od plus 4 stupne Celzia až do 9 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 8 stupňov Celzia.

Počas zajtrajšieho dňa bude na väčšine územia Slovenska fúkať len slabý vietor.

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button