SlovenskoSprávy

Piatok: teploty do troch a bez zrážok

Od juhu bude zasahovať do našej oblasti tlaková výš a po jej okraji k nám bude od západu prúdiť vo vyšších vrstvách ovzdušia teplý vzduch. Zároveň bude postupovať cez západnú Európu ďalej na východ studený front.

NOC: teplota: od -8 do -3°C, vietor: iba slabý vietor, zrážky: bez zrážok

DEŇ: teplota: od -2 do +3°C, vietor: do 20 km/h, zrážky: bez zrážok

Počas dnešnej noci bude jasno až polojasno. V nižších polohách ojedinele a postupne miestami sa objaví hmla alebo nízka oblačnosť. Hmla bude najmä na juhu a na východe Slovenska.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od mínus 8 stupňov Celzia až do mínus 3 stupňov Celzia. V dolinách stredného Slovenska a na Spiši bude miestami chladnejšie a teploty sa tu budú pohybovať okolo mínus 10 stupňov Celzia.

Počas noci bude najmä bezvetrie alebo bude fúkať iba slabý vietor.

Cez deň plus tri

Počas zajtrajšieho dňa bude na väčšine územia jasno až polojasno. V nižších polohách sa miestami objaví hmla alebo nízka oblačnosť a to najmä na juhu a na východe Slovenska. Popoludní od západu nastane pribúdanie oblačnosti.

Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od mínus 2 stupňov Celzia až do plus 3 stupňov Celzia. V horských oblastiach miestami bude o niečo teplejšie a teploty sa budú pohybovať okolo 5 stupňov Celzia.

Iba slabý vietor

Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 4 stupňov Celzia. V Tatrách bude spočiatku dňa okolo 7 stupňov Celzia.

Počas dňa bude fúkať slabý vietor. Na Zemplíne a v horských oblastiach severného Slovenska bude fúkať prevažne južný vietor do 20 km/h.

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button