Správy

Lovci lebiek zadržali nebezpečného muža

Tomáš Dž. (31) bol ešte v júni minulého roka neprávoplatne odsúdený na 15 rokov nepodmienečne za vraždu, ktorú mal spáchať v roku 2018 v Michalovciach.

V tragický deň otvoril dvere spolujazdca cúvajúceho taxíka a jednou ranou s nožom mal spôsobiť smrť iného muža.
Deň pred Vianocami, 23.12.2019, prebiehalo odvolacie konanie na Krajskom súde v Košiciach, kde sa očakávalo vynesenie právoplatného rozsudku a teda pravdepodobne okamžitý nástup Tomáša na výkon trestu.

Tomáš sa prostredníctvom svojho obhajcu ospravedlnil formou „PN-ky“, ktorú sudca neuznal a nariadil jeho predvolanie.
Tomáš sa dal na útek, čo spustilo pátrací proces po jeho osobe – sudca vydal ešte v ten deň príkaz na zatknutie. Keďže muž sa naďalej skrýval aj počas vianočných sviatkov a existovala reálna obava, že pod vplyvom alkoholu by mohol spáchať ďalší násilný skutok, prípad si dňa 27.12. prevzali cieľoví pátrači z Úradu kriminálnej polície Prezídia Policajného zboru, prezývaní verejnosťou ako „lovci lebiek“.
Ešte v ten istý deň vďaka intenzívnej operatívno-pátracej činnosti bol Tomáš Dž. zadržaný v Michalovciach.

Zadržanie vykonali „kukláči“ z Pohotovostného policajného útvaru z Košíc, na akcii sa podieľali aj policajti z OR PZ Michalovce.

Sudca vzal zadržaného muža do väzby, počas ktorej sa očakáva vynesenie právoplatného rozsudku, pred ktorým už dúfajme neujde.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button