-1 C
Bratislava
sobota, 25 januára, 2020

Sobota: plus aj mínus. Na severe sneh

Viete o novinke?

Meteorologické výstrahy

Na tomto mieste sa zobrazujú meteorologické výstrahy platné na aktuálny deň.

Výstrahy

25.1.2020 – Výstraha: Poľadovica

Vo všetkých okresoch sa miestami očakáva tvorba poľadovice. Tvorba poľadovice predstavuje potenciálne nebezpečenstvo...
Počasiehttps://www.slobodnaeuropa.eu/
Sleduj aj ty aktuálne spravodajstvo zo Slovenska, zo sveta, z ekonomiky a zo sveta tech a IT. Portál SlobodnaEuropa.eu ti však prináša oveľa viac – využiť môžeš fórum, sledovať tvoje obľúbené témy v skupinách a sledovať môžeš aj stránky firiem.

V sobotu bude na Slovensku teplo aj zima. Ráno potrápi vodičov na celom území Slovenska poľadovica večer na horách vietor.

NOC: teplota: od -5 do 0°C (údolia do -7°C), vietor: od 10 do 30 km/h (nárazy: do 50 km/h, zrážky: do 2 mm/do 2 cm snehu

DEŇ: teplota: od -3 do +2°C (západ, pod Tatrami od +3 do +8°C), vietor: od 15 do 35 km/h (nárazy: do 50 km/h), zrážky: do 3 mm, v severnej polovici do 8 mm/do 10 cm sneh

Počas dnešnej noci bude na Slovensku oblačno až zamračené. Ojedinele a to najmä ráno na severe sa môžu objaviť slabé zrážky. Ojedinele sa tiež môže objaviť hmla.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od mínus 5 stupňov Celzia až do 0 stupňov Celzia. V údoliach však bude ojedinele chladnejšie a teploty sa tu budú pohybovať na úrovni mínus 7 stupňov Celzia.

Počas noci bude fúkať iba slabý vietor. V západnej polovici a Podtatranskej kotline bude postupne miestami fúkať západný vietor o rýchlosti od 10 až 30 km/h, ktorý môže v nárazoch ojedinele dosiahnuť rýchlosť až 50 km/h.

Pozor na poľadovicu

Počas zajtrajšieho dňa bude území Slovenska oblačno až zamračené. Na mnohých miestach sa objaví dážď alebo prehánky. Od stredných polôh a na severe a východe väčšinou aj v nižších polohách sa objaví sneženie.

Ojedinele sa tiež môže na celom území Slovenska tvoriť poľadovica a k večeru na severe hrozí aj tvorba snehových jazykov.

Až do osem

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať od mínus 3 až do plus 2 stupne Celzia. V západnej polovici územia Slovenska a tiež pod Tatrami bude väčšinou o niečo teplejšie. Teploty cez deň tu stúpnu na plus 3 stupne Celzia až na 8 stupňov Celzia.

Teplota na horách vo výške 1500 metrov sa bude ráno pohybovať okolo mínus 1 stupňa Celzia. Do večera sa potom ochladí až na mínus 6 stupňov Celzia.

Potrápi vietor

Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať západný až severozápadný vietor o rýchlosti od  15 až do 35 km/h, ktorý v nárazoch ojedinele dosiahne rýchlosť až 50 km/h.

Na východe a Gemeri bude väčšinou fúkať len slabý vietor. Na hrebeňoch hôr potom bude fúkať prudký až búrlivý vietor.

Predpokladané množstvo zrážok: NOC: do 2 mm/do 2 cm snehu DEŇ: do 3 mm, v severnej polovici do 8 mm/do 10 cm snehu,

- Advertisement -

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Napíš svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Advertisement -

Sledujte nás

259FanúšikoviaPáči sa
85NasledovníciNasledovať
75NasledovníciNasledovať
69NasledovníciNasledovať
379NasledovníciNasledovať
36OdberateliaOdoberať
- Advertisement -

Predpoveď počasia

Nedeľa: dopravu skomplikuje poľadovica. Ochladí sa

Vplyv tlakovej výše od juhovýchodu zoslabne. Zároveň sa cez strednú Európu smerom na východ začne presúvať plytká...
- Advertisement - Booking.com

Streda: v noci a ráno poľadovica na celom Slovensku

Aj počas dnešnej noci a zajtrajšieho rána platia pre takmer celé Slovensko výstrahy pred tvorbou poľadovice. Cez deň sa však objaví aj Slnko.

Utorok: zamračené a hmlisto a na východe aj poľadovica

Zamračené a hmlisto bude v noci aj počas zajtrajšieho dňa. Platia aj výstrahy pred tvorbou poľadovice najmä na východe Slovenska.

Pondelok: ráno poľadovica a hmla. Cez deň šesť

Začiatok týždňa môžu skomplikovať cestu do práce poľadovica aj hmla. Cez deň môže byť až plus 6 stupňov.

Sobota: v noci a ráno poľadovica, zajtra až sedem stupňov

Počas noci a ráno môže mnohé časti Slovenska opäť potrápiť poľadovica. Počas dňa však bude na niektorých miestach až sedem stupňov.

Mohlo by vás zaujať

- Advertisement - Booking.com