SlovenskoSprávyVýstrahy

Sobota: plus aj mínus. Na severe sneh

V sobotu bude na Slovensku teplo aj zima. Ráno potrápi vodičov na celom území Slovenska poľadovica večer na horách vietor.

NOC: teplota: od -5 do 0°C (údolia do -7°C), vietor: od 10 do 30 km/h (nárazy: do 50 km/h, zrážky: do 2 mm/do 2 cm snehu

DEŇ: teplota: od -3 do +2°C (západ, pod Tatrami od +3 do +8°C), vietor: od 15 do 35 km/h (nárazy: do 50 km/h), zrážky: do 3 mm, v severnej polovici do 8 mm/do 10 cm sneh

Počas dnešnej noci bude na Slovensku oblačno až zamračené. Ojedinele a to najmä ráno na severe sa môžu objaviť slabé zrážky. Ojedinele sa tiež môže objaviť hmla.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od mínus 5 stupňov Celzia až do 0 stupňov Celzia. V údoliach však bude ojedinele chladnejšie a teploty sa tu budú pohybovať na úrovni mínus 7 stupňov Celzia.

Počas noci bude fúkať iba slabý vietor. V západnej polovici a Podtatranskej kotline bude postupne miestami fúkať západný vietor o rýchlosti od 10 až 30 km/h, ktorý môže v nárazoch ojedinele dosiahnuť rýchlosť až 50 km/h.

Pozor na poľadovicu

Počas zajtrajšieho dňa bude území Slovenska oblačno až zamračené. Na mnohých miestach sa objaví dážď alebo prehánky. Od stredných polôh a na severe a východe väčšinou aj v nižších polohách sa objaví sneženie.

Ojedinele sa tiež môže na celom území Slovenska tvoriť poľadovica a k večeru na severe hrozí aj tvorba snehových jazykov.

Až do osem

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať od mínus 3 až do plus 2 stupne Celzia. V západnej polovici územia Slovenska a tiež pod Tatrami bude väčšinou o niečo teplejšie. Teploty cez deň tu stúpnu na plus 3 stupne Celzia až na 8 stupňov Celzia.

Teplota na horách vo výške 1500 metrov sa bude ráno pohybovať okolo mínus 1 stupňa Celzia. Do večera sa potom ochladí až na mínus 6 stupňov Celzia.

Potrápi vietor

Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať západný až severozápadný vietor o rýchlosti od  15 až do 35 km/h, ktorý v nárazoch ojedinele dosiahne rýchlosť až 50 km/h.

Na východe a Gemeri bude väčšinou fúkať len slabý vietor. Na hrebeňoch hôr potom bude fúkať prudký až búrlivý vietor.

Predpokladané množstvo zrážok: NOC: do 2 mm/do 2 cm snehu DEŇ: do 3 mm, v severnej polovici do 8 mm/do 10 cm snehu,

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button