Výstrahy

4.1.2020 – Výstraha: vietor na horách

Výstraha druhého stupňa: V okresoch na severnom Slovensku sa na hrebeňoch tatier miestami očakáva výskyt silného vetra, ktorý dosiahne priemernú rýchlosť vetra od 90 až do 105 km/h a krátkodobo v nárazoch dosiahne rýchlosť od 135 až do 160 km/h.

Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerná a predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity (najmä pre pešiu turistiku a horolezectvo).

V okresoch severného Slovenska sa na horách v polohách od približne 1500 metrov miestami očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne priemernú rýchlosť od 70 do 85 km/h a krátkodobo v nárazoch dosiahne rýchlosť od 110 až do 135 km/h.

Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, no predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity (najmä pre pešiu turistiku a horolezectvo).

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button