OdporúčameSlovenskoSprávyVýstrahy

Nedeľa: dážď, sneh, poľadovica aj záveje. Na horách aj vietor a víchrica

Posledný deň prvého týždňa nového roka na mnohých miestach potrápi sneženie, poľadovica aj záveje. Na severe aj cez deň teploty nestúpnu nad nulu.

NOC: teplota: od -4 do +1°C (údolia až -8°C), vietor: od 20 do 45 km/h (nárazy 70 km/h, na horách víchrica), zrážky: do 5 mm, na severných návetriach do 15 mm / do 5 cm, na severných návetriach do 20 cm snehu

DEŇ: teplota: od 0 do +5°C (sever – 2°C), vietor: od 20 do 45 km/h (nárazy 70 km/h, na horách víchrica), zrážky: do 2 mm, na severe do 10 mm / do 2 cm, na severe do 15 cm snehu

Počas dnešnej noci bude na Slovensku prevažne veľká a v južnej polovici územia postupne aj zmenšená oblačnosť.

Na mnohých miestach sa objavia snehové prehánky alebo sneženie. V polohách do približne 300 metrov aj dážď alebo dážď so snehom.

Snehové záveje a poľadovica

V horských oblastiach sa ojedinele môžu tvoriť snehové jazyky a výnimočne môžu dopravu skomplikovať aj záveje. Výnimočne sa môže tvoriť aj poľadovica.

Najnižšia nočná teplota sa bude túto noc pohybovať od mínus 4 stupňov Celzia až do plus 1 stupňa Celzia. V údoliach sa ojedinele ochladí až na mínus 6 stupňov Celzia.

Potrápi vietor

Počas noci bude fúkať severozápadný až severný vietor o rýchlosti od 20 až do 45 km/h, ktorý v nárazoch ojedinele a to najmä na juhozápade dosiahne rýchlosť až 70 km/h.

Na Gemeri a spočiatku aj väčšinou na východe len bude fúkať len slabý vietor. Nad pásmom lesa bude búrlivý vietor až silná víchrica.  

Sneženie a snehové jazyky

Počas zajtrajšieho dňa bude premenlivá veľká a na juhu prevažne malá oblačnosť, Na severe sa na mnohých miestach objavia snehové prehánky alebo sneženie. Inde bude snežiť alebo sa snehové prehánky objavia iba miestami.

V horských oblastiach sa budú ojedinele tvoriť snehové jazyky a výnimočne sa môžu tvoriť aj záveje. Zajtra bude však na celom území veterno.

Mínus aj cez deň

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra na väčšine územia pohybovať od 0 stupňov Celzia až do 5 stupňov Celzia. V Žilinskom kraji, na Spiši a Horehroní bude však chladnejšie a teploty sa tu ani počas dňa nedostanú z mínusových hodnôt. Aj počas dňa sa tu bude teplota pohybovať okolo mínus 2 stupne Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude len okolo mínus 9 stupňov Celzia.

Vietor potrápi aj cez deň

Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať severozápadný až severný vietor o rýchlosti od 20 až do 45 km/h, ktorý v nárazoch ojedinele zosilnie až na 70 km/h.

V oblastiach Gemera a Malohontu bude väčšinou fúkať vietor len do 20 km/h.

Na horách búrlivý bude zajtra vietor až silná víchrica. K večeru však bude vietor na väčšine územia slabnúť.  

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button