SlovenskoSprávy

Danko neuspel. Vojaci v Iraku zatiaľ ostávajú

Sedem slovenských vojakov zatiaľ v Iraku ostáva. Ich prípadná evakuácia by podľa premiéra Petra Pellegriniho bola veľkým rizikom.

Po stretnutí Bezpečnostnej rady SR to potvrdil premiér Peter Pellegrini na Facebooku. Premiér zopakoval, že situáciu vyhodnocujú.

„Dnes som sa stretol s najvyššími predstaviteľmi bezpečnostných zložiek štátu. Vyhodnotili sme aktuálnu situáciu v súvislosti s pôsobením našich vojakov na misii v Iraku. Chcem zdôrazniť, že odmietam miešanie kompetencií ústavných činiteľov a prijímam zodpovedné rozhodnutia na báze reálnych faktov a nie dojmov a pocitov. Konzultoval som situáciu aj s premiérmi okolitých krajín a sme pripravení prijať zodpovedné rozhodnutia po zajtrajšom zasadnutí Rady NATO,“ uviedol na Facebooku premiér Peter Pellegrini.

Pellegrini tým zrejme nepriamo narážal na Andreja Danka, ktorý premiéra vyzval „aby nebol zbabelec“ a okamžite zabezpečil evakuáciu slovenských vojakov z Iraku.

Vojaci sa však v súčasnosti nachádzajú asi 25 kilometrov od letiska. Ich prípadný presun na letisko by tak bol oveľa väčším rizikom ako fakt, že ostávajú na základni.

Napätie v Iraku sa vystupňovalo po tom ako americká armáda na príkaz prezidenta Donalda Trumpa zaútočila a zabila iránskeho generála Sulejmáního.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button