Bleskové správySlovensko

Naháňačka ako z hollywoodskeho filmu. Prchajúceho vodiča zastavili až policajné výstrely

Bratislavskí policajti počas dnešnej nočnej služby spozorovali vodiča na aute Škoda Felícia, ktorý po Lamačskej ceste prechádzal vysokou rýchlosťou. Vodič po spozorovaní hliadky s vozidlom spomalil, odbočil smerom na Harmincovú ulicu, kde rýchlosť jazdy výrazne zvýšil.

Policajti sa preto vodiča rozhodli predpísaným spôsobom zastaviť. Vodič ale výzvy policajtov ignoroval a v jazde pokračoval cez Húščavovú ulicu, naspäť na Harmincovú, kde v protismere narazil do obrubníka.

Následne odbočil na ulicu M. Sch. Trnavského, kde s vozidlom zastavil v strede cesty. Keď sa k vozidlu priblížil policajti, vodič Felície pridal plyn a začal s vozidlom unikať.

Policajti preto v súlade so zákonom o Policajnom zbore použili služobnú zbraň a 3-krát vystrelili na zadné koleso vozidla, ktorým mu spôsobili defekt. Ani tieto výstrely však vodiča nezastavili.

V jazde pokračoval na ulicu Janka Alexyho, kde zastavil v protismere, z vozidla vystúpil a dal sa na útek. Policajná hliadka ho začala po trase jeho úniku ihneď prenasledovať.

Ani opakované výzvy policajtov, aby zastavil neuposlúchol. Unikajúceho muža nakoniec zastavili až dva varovné výstrely do vzduchu. Policajti následne muža spacifikovali a nasadili mu putá.

Lustráciou v policajných evidenciách policajti zistili, že vodič viedol vozidlo aj napriek uloženému zákazu činnosti viesť motorové vozidlá akéhokoľvek druhu na dobu 3 rokov.

Muž, ktorý sa v súčasnosti nachádza v cele policajného zaistenia, je dôvodne podozrivý zo spáchania trestného činu marenia výkonu úradného rozhodnutia. Pri prenasledovaní vozidla za použitia služobnej zbrane sa nikto nezranil.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button