viac

  WhatsApp odstrihol Windows Phone. 1. februára aj Android a iOS

  WhatsApp optimalizuje a zo hry pôjde Windows Phone a niektoré staršie verzie Androidu a iOS.

  Mobilná komunikačná platforma WhatsApp, spadajúca pod krídla Facebooku, k 1. januáru odstrihla podporu pre Windows Phone. Ak teda máte telefón ešte s týmto systémom, je najvyšší čas na zmenu.

  Je to celkom logický krok, keďže podporu pre tento systém postupne ukončuje aj samotný Microsoft. Nové zariadenia s Windows Phone sa neobjavili už niekoľko rokov a tie existujúce postupne dosluhujú.

  Prenos konverzácii: zabudnite!

  S ukončením podpory verzie pre systém Windows Phone však znamená pre užívateľov menší problém. Hlavne pokiaľ potrebujete zálohovať niektoré konverzácia.

  Zálohovanie konverzácii medzi viacerými platformami nefunguje takže ak si kúpite smartfón napríklad s Androidom tak o všetky konverzácie zo svojho starého smartfónu s Windows Phone jednoducho prídete.

  Jedinou možnosťou je konverzáciu exportovať. To by ste však museli samostatne urobiť u každej konverzácie čo často pri niekoľkých desiatkach konverzácii nie je jednoduché. K exportu sa dostanete priamo z danej konverzácie a môžete ju poslať napríklad mailom.

  Aj Android a iOS

  WhatsApp však postupne ukončuje aj podporu starších verzii systému Android a tiež konkurenčného iOS.

  Aplikácia WhatsApp bude od 1. februára podporovaná systémami Android 4.0.3 a novšími. V prípade iOS bude minimálna podporovaná verzia iOS 9.

  To však nezanemená, že vám WhatsApp prestane napríklad fungovať na zariadeniach so staršími operačnými systémami. Určitý čas bude aplikácia fungovať avšak keď urobí WhatsApp nejaké výraznejšie zmeny môže sa stať, že niektoré funkcie jednoducho prestanú fungovať.

  Milan Šedivý
  Milan
  Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

  Podobné články

  Premiér sa s odborníkmi dohodol na viacerých návrhoch, predstaví ich v koalícii

  Diskusia vedcov a odborníkov na Úrade vlády SR o riešení situácie s ochorením COVID-19 bude pokračovať aj vo štvrtok 24. 2.

  Tragická dopravná nehoda na R1 pri obci Veľké Zálužie

  Hasiči, polícia aj záchranári dnes zasahovali pri vážnej dopravnej nehode, ktorá sa stala na rýchlostnej ceste R1 v katastri obce Veľké Zálužie v smere do Nitry.

  Ministerstvo zverejnilo upravené výkazy k Prvej pomoci za január

  Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR (MPSVR SR) zverejnilo upravené výkazy za mesiac január pre podanie žiadostí v rámci Prvej pomoci.

  Ministerstvo práce: Udržať pracovné miesta pomôže trvalý „kurzarbeit“

  Vláda SR dnes schválila návrh nového zákona o trvalej podpore v čase skrátenej práce z dielne Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Je založený na trojstrannej dohode medzi zamestnancom, štátom a zamestnávateľom.

  Od 1. marca bude podľa COVID automatu 20 čiernych okresov

  Slovensko aj ďalší týždeň ostáva v čiernej farbe podľa COVID automatu. Ubúda menej rizikových okresoch a pribúda čiernych okresov.

  Posledné články

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu