Tech

WhatsApp odstrihol Windows Phone. 1. februára aj Android a iOS

WhatsApp optimalizuje a zo hry pôjde Windows Phone a niektoré staršie verzie Androidu a iOS.

Mobilná komunikačná platforma WhatsApp, spadajúca pod krídla Facebooku, k 1. januáru odstrihla podporu pre Windows Phone. Ak teda máte telefón ešte s týmto systémom, je najvyšší čas na zmenu.

Je to celkom logický krok, keďže podporu pre tento systém postupne ukončuje aj samotný Microsoft. Nové zariadenia s Windows Phone sa neobjavili už niekoľko rokov a tie existujúce postupne dosluhujú.

Prenos konverzácii: zabudnite!

S ukončením podpory verzie pre systém Windows Phone však znamená pre užívateľov menší problém. Hlavne pokiaľ potrebujete zálohovať niektoré konverzácia.

Zálohovanie konverzácii medzi viacerými platformami nefunguje takže ak si kúpite smartfón napríklad s Androidom tak o všetky konverzácie zo svojho starého smartfónu s Windows Phone jednoducho prídete.

Jedinou možnosťou je konverzáciu exportovať. To by ste však museli samostatne urobiť u každej konverzácie čo často pri niekoľkých desiatkach konverzácii nie je jednoduché. K exportu sa dostanete priamo z danej konverzácie a môžete ju poslať napríklad mailom.

Aj Android a iOS

WhatsApp však postupne ukončuje aj podporu starších verzii systému Android a tiež konkurenčného iOS.

Aplikácia WhatsApp bude od 1. februára podporovaná systémami Android 4.0.3 a novšími. V prípade iOS bude minimálna podporovaná verzia iOS 9.

To však nezanemená, že vám WhatsApp prestane napríklad fungovať na zariadeniach so staršími operačnými systémami. Určitý čas bude aplikácia fungovať avšak keď urobí WhatsApp nejaké výraznejšie zmeny môže sa stať, že niektoré funkcie jednoducho prestanú fungovať.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button