3.9 C
Bratislava
štvrtok, 20 februára, 2020

Trump opäť hrozil Iránu. Chce ničiť ich pamiatky

Viete o novinke?

Ďalšie správy

Americký prezident Donald Trump stupňuje hrozby proti Iránu. Dôvodom je zrejme obava z iránskej odpaly za zabitie jedného z iránskych generálov.

Na palube lietadla Air Force One novinárom povedal, že USA sú pripravené zaútočiť aj na iránske pamiatky.

„Oni môžu zabíjať našich občanov? Oni môžu mrzačiť a mučiť našich občanov? Oni môžu vyhadzovať našich občanov do vzduchu? A my nesmieme siahnuť na ich pamiatky? Takto to nefunguje,“ povedal Trump novinárom počas letu.

Problémom však je, že mnohé iránske pamiatky sú na zozname svetového dedičstva UNESCO. Ak by Trump nariadil zničenie niektorej z týchto pamiatok mohol by skončiť pred súdom. Poškodenie týchto pamiatok je totiž trestné.

Trump hrozil Iránu aj včera kedy odkázal Iránu, že USA majú na muške 52 cieľov. Aj tieto hrozby však zvyšujú napätie na Blízkom východe.

Navyše aj samotné zneškodnenie Sulejmáního vyvoláva mnoho otázok. Podľa expertky OSN na ľudské práva mohli pri tom USA porušiť medzinárodné právo.

Iracký parlament včera schváli rezolúciu podľa ktorej by mali krajinu opustiť všetci zahraniční vojaci. Návrat zrejme tak čaká aj slovenských vojakov avšak nie na základe tlaku, ktorý vyvíjal na premiéra Andrej Danko.

Odporúčame tiež:

- Advertisement -

2 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Inzercia -
- Inzercia -

Posledné články

Pondelok: západ potrápi silný vietor a jarné teploty

Po južnom okraji rozsiahlej a hlbokej tlakovej níže so stredom nad Nórskym morom a severnou Škandináviou bude...
- Advertisement - Booking.com

V okolí Žiliny začnú pribúdať nové regionálne vlaky

Európske investície zásadne menia stav železničnej dopravy na Slovensku. Do Žilinského kraja pribudne postupne v troch najbližších rokoch až 25...

Medziročne rastú príjmy aj výdavky

Príjmy štátneho rozpočtu boli oproti rovnakému obdobiu minulého roka vyššie o 87,8 mil. eur. Výdavky sa medziročne zvýšili o 317 mil. eur. Štátny rozpočet tak dosiahol...

Pondelok: teplo, sneh aj dážď

Počas noci bude daždivo a vo vyšších polohách začne snežiť. Podobne tomu bude aj počas zajtrajšieho dňa. Bude však naďalej aj teplo.

Počet nakazených koronavírusom 2019-nCoV sa vzrástol na takmer 15.000. Česko odmietlo poskytnúť humanitárnu pomoc

Počet nakazených novým koronavírusom 2019-nCoV naďalej stúpa. Najviac nakazených je stále v kontinentálnej Číne. Vlna kritiky sa zniesla na českého premiéra Andreja Babiša po...

Mohlo by vás zaujať

- Advertisement - Booking.com