-0.3 C
Bratislava
piatok, 24 januára, 2020

Už zajtra. ÚNAS znepríjemní cestu do práce v Bratislave aj na severe

  • Štrajk dopravcov sa dotkne Bratislavy a časti Oravy. Ráno a počas dňa tak čakajte komplikácie v doprave.
  • Ich požiadavkou je zníženie cestnej dane o 50% a pozastavenie výberu mýta a tiež zastavenie platieb za diaľničné známky.
  • V oboch prípadoch by sa však musel meniť zákon čo je pred voľbami takmer nepravdepodobné.
  • Škrty v cestnej dani by sa navyše nedatívne prejavili vo verejných financiách a už tak napätý rozpočet by sa rozpadol ako domček z kariet.

Viete o novinke?

Odporúčame tiež

Vražda ženy v Košiciach

Včera podvečer bolo v Košiciach nájdené telo ženy bez známok života s mnohopočetnými zraneniami na niekoľkých častiach tela....

Rezort dopravy predložil autodopravcom dve alternatívy zliav z mýta

Zástupcovia ministerstva dopravy dnes rokovali s autodopravcami o možnostiach úpravy mýtnych zliav pre nákladné vozidlá.  Ministerstvo...

V obci Pažiť našli mŕtveho muža v kaluži krvi

Dnes 23.1.2020 o 16.15 hod. bol na dvore svojho rodinného domu v obci Pažiť v okrese Partizánske nájdený mŕtvy...

Únia autodopravcov Slovenska sa na zajtra rozhodla pre ostrý štrajk, ktorý však zrejme viac ako politikov potrestá iba bežných ľudí.

Únia autodopravcov Slovenska (ÚNAS) sa rozhodla za rukojemníkov zobrať bežných ľudí. ÚNAS má pritom dve hlavné požiadavky. Obe sú navyše pomerne nereálne aj keby zrejme zablokovali celé Slovensko.

Daň aj známky

Prvou požiadavkou je zníženie cestnej dane pre autodopravcov o 50%. To by však bol doslova masaker pre verejné financie. Daň totiž neplatia iba autodopravcovia. Daň uhrádzajú aj ostatní podnikatelia, ktorí využívajú auto na podnikateľské účely.

Druhou požiadavkou je pozastavenie výberu mýta do vyriešenia nezrovnalostí zo správy NKÚ a zrušenie výberu mýta za diaľničné známky. Paradoxom však je, že diaľničnú známku neplatia práve autodopravcovia za autá nad 3,5 tony.

Úhrada diaľničných známok sa tak nijako výrazne netýka autodopravcov a možnú chápať skôr ako náplasť pre bežných vodičov, ktorí rozhodne nebudú mať radosť z toho, že sa nedostanú do práce alebo za bežnými povinnosťami.

Zablokujú časť Bratislavy

V utorok, dňa 07.01.2020, bude zablokovaná doprava v úseku od križovatky Rožňavskej s Turbínovou ulicou, po križovatku Rožňavskej s Tomášikovou ulicou.

Prejazd uvedeným úsekom bude umožnený iba prostriedkom mestskej hromadnej dopravy. Z áut by ste tak mali radšej presedlať na autobusy MHD. Ostáva len dúfať, že vyjde predpoveď meteorológov. Ak by totiž začalo pršať či ešte horšie, snežiť, čaká zrejme Bratislavu dopravný kolaps.

„Z uvedeného dôvodu vyzývame vodičov, aby sa uvedenému úseku vyhli a na prejazd pri návrate do Bratislavy využili alternatívne trasy a to Vajnorskú, Ružinovskú ulicu a Trnavskú cestu (pozdĺž Martinského cintorína). Informujte zdieľaním vaše okolie,“ uvádza polícia na svojom Facebooku.

❗POZOR UŽ OD ZAJTRANEPREJAZDNÁ JEDNA Z PRÍJAZDOVÝCH CIEST DO BRATISLAVY, ZDIEĽAJTE❗Ako sme vás už informovali, v…

Uverejnil používateľ Polícia SR – Bratislavský kraj Pondelok 6. januára 2020

Aj Oravu

K štrajku Únie autodopravcov Slovenska sa pripojilo aj Združenie oravských autodopravcov. Problémy v doprave tak zrejme čaká aj Oravu.

Obmedzenia sa tak dotknú aj Oravy:

Trstená (štátna hranica)-Tvrdošín-Nižná-Podbiel-Krivá-Dlhá nad Oravou-Sedliacka Dubová-Oravský Podzámok-Hruštín-Babín-Lokca.

„Na bezpečnosť a plynulosť premávky bude po celej trase dohliadať zvýšený počet policajných hliadok. V prípade potreby budú policajti premávku riadiť a usmerňovať,“ uverejnila polícia na Facebooku.

UPOZORŇUJEME NA DOPRAVNÉ OBMEDZENIE NA ORAVE V utorok 7. januára 2020 vyhlásila Únia dopravcov Slovenska štrajk…

Uverejnil používateľ Polícia SR – Žilinský kraj Pondelok 6. januára 2020

Snaha sa zviditeľniť?

O čo skutočne Únii autodopravcov ide môžeme iba špekulovať. Obe požiadavky sú v tejto chvíli nereálne a pred blížiacimi sa voľbami nepravdepodobné.

Na to aby klesla daň z motorových vozidiel inak nazývaná aj cestná daň by sa totiž musel zmeniť zákon. O tom by museli rozhodnúť poslanci a do volieb už sa žiadna riadna schôdza neplánuje. Andrej Danko síce zvolal mimoriadnu schôdzu na 21. januára avšak iba ťažko by sa pri súčasnom stave verejných financií na programe objavil zákon znižujúci cestnú daň.

Ani v druhom bode nemá ÚNAS veľkú šancu na úspech. Aj diaľničnú známku upravuje zákon. Čiže aj v tomto prípade by bol potrebný zásah poslancov.

ÚNAS si tak zajtra zoberie časť obyvateľov ako rukojemníkov v boji, v ktorom nemajú veľkú šancu na úspech. Prečo to potom robia?

- Advertisement -

1 komentár

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Napíš svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Advertisement -

Sledujte nás

259FanúšikoviaPáči sa
85NasledovníciNasledovať
75NasledovníciNasledovať
69NasledovníciNasledovať
379NasledovníciNasledovať
36OdberateliaOdoberať
- Advertisement -

Posledné články

Vražda ženy v Košiciach

Včera podvečer bolo v Košiciach nájdené telo ženy bez známok života s mnohopočetnými zraneniami na niekoľkých častiach tela....
- Advertisement - Booking.com

V obci Pažiť našli mŕtveho muža v kaluži krvi

Dnes 23.1.2020 o 16.15 hod. bol na dvore svojho rodinného domu v obci Pažiť v okrese Partizánske nájdený mŕtvy muž v kaluži krvi.

Čaputová sa strela s generálnym prokurátorom aj policajným prezidentom

Prezidentka sa dnes stretla s generálnym prokurátorom Jaromírom Čižnárom a policajným prezidentom Milanom Lučanským. Dôvodom prečo si prezidentka zavolala generálneho prokurátora...

Vláda pošle peniaze na likvidáciu toxického odpadu v Strážskom

Pred koncom funkčného obdobia sa vláda začala zaoberať odstránením nebezpečného toxického odpadu polychlórovaných bifenylov (PCB) v Strážskom. Uistil o tom...

Rezort dopravy predložil autodopravcom dve alternatívy zliav z mýta

Zástupcovia ministerstva dopravy dnes rokovali s autodopravcami o možnostiach úpravy mýtnych zliav pre nákladné vozidlá.  Ministerstvo dopravy navrhlo dve možnosti uplatnenia množstevných...

Mohlo by vás zaujať

- Advertisement - Booking.com