Bleskové správySlovensko

Opitý vodič zrazil troch ľudí

Traja chodci stojaci pri pravej krajnici v Horných Lefantovciach mali smolu. Prechádzalo popri nich totiž vozidlo, ktorého vodič mal dychu skoro 2,3 promile alkoholu.

62 ročný muž za volantom Peugeotu Partner sa pravdepodobne dostatočne nevenoval riadeniu a neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam a zachytil dve ženy a jedného muža. Všetci traja boli ošetrení v nitrianskej nemocnici.

Vodič po nehode nafúkal 1,09 mg/l – čo je v prepočte 2,27 promile. Bola mu preto obmedzená osobná sloboda a nitrianski dopravní policajti začali okolnosti tejto dopravnej nehody vyšetrovať ako prečiny ublíženia na zdraví a ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

„Polícia pristúpila k zvýšeným opatreniam v dohľade nad cestnou premávkou. Hliadky dopravnej, poriadkovej a aj železničnej polície budú vo zvýšenej miere dohliadať na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky,“ uviedla zároveň polícia na Facebooku.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button