SlovenskoSprávySvet

Slovenských vojakov z Iraku premiestnili

Slovenských vojakov, ktorí boli členmi výcvikovej misie NATO premiestnili z Iraku do inej krajiny. Informoval o tom Peter Pellegrini. Pritom cez víkend chcel slovenských vojakov zachraňovať hlavne Andrej Danko cez Facebook.

“Vzhľadom na aktuálnu situáciu v Iraku, ktorá viedla k pozastaveniu aktivít výcvikovej misie NATO, prebehla dočasná relokácia siedmich slovenských vojakov mimo územia Iraku v súlade s bezpečnostnými pravidlami,” uvádza sa v stanovisku predsedu vlády Petra Pellegriniho. Následné kroky budú podľa ÚV realizované po konzultácii so spojencami.

Premiér avizoval možný presun vojakov už v pondelok (6. 1.), keď tlmočil stanovisko veľvyslancov členských krajín NATO. Vtedy avizoval, že všetci príslušníci výcvikovej misie sú v bezpečí.

„Ministerstvo obrany SR je o celej aktivite informované a celú situáciu monitoruje. Slovenskí vojaci sú aktuálne v poriadku a plnia úlohy v súlade s rozhodnutím velenia misie. Rezort je v pravidelnom kontakte s veliteľom slovenských vojakov. Z bezpečnostných dôvodov nie je možné poskytnúť bližšie informácie,“ uviedlo k situácii Ministerstvo obrany SR.

Viac o konflikte v Iraku a Iráne sa dočítate aj v našich článkoch:

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button