SlovenskoSprávyVýstrahy

Štvrtok: prichádza mierne oteplenie. Cez deň bude plus

V noci bude ešte mrznúť avšak cez deň sa mierne oteplí. Rannú cestu do práce však môže motoristom znepríjemniť poľadovica na celom území Slovenska.

NOC: teplota: od -8 do -3°C (západ, Kysuce, Orava do -1°C, Spiš do -10°C), vietor: do 15 km/h, zrážky: do 3 mm / do 1 cm

DEŇ: teplota: od 0 do +5°C (Banskobystrický kraj, východ do -2°C), zrážky: do 3 mm / do 0,5 cm snehu

Počas dnešnej noci bude na území Slovenska oblačno až zamračené. Spočiatku na juhu a východe bude miestami zmenšená oblačnosť. Ojedinele sa objaví aj hmla. Miestami a to najmä v severnej polovici územia sa objaví dážď, mrholenie – aj mrznúce mrholenie.

Na celom území Slovenska platí navyše výstraha pred tvorbou poľadovice a tá môže skomplikovať cestu do práce. Ojedinele sa objaví slabé sneženie.

Najnižšia nočná teplota sa bude počas dnešnej noci pohybovať od mínus 8 stupňov Celzia do mínus 3 stupne Celzia. Na západe, Kysuciach a Orave bude miestami teplejšie a teploty sa tu budú pohybovať okolo mínus 1 stupňa Celzia. Na Spiši bude naopak ojedinele chladnejšie a teploty tu môžu klesnúť na mínus 10 stupňov Celzia.

Počas noci bude na Slovensku fúkať slabý vietor. Na Zemplíne a Šariši bude fúkať južný vietor do maximálnej rýchlosti 15 km/h.

Prichádza oteplenie

Počas zajtrajšieho dňa bude na území Slovenska oblačno až zamračené. Miestami a to najmä na severe a na východe sa treba pripraviť aj na mrholenie alebo dážď.

Rannú cestu do práce znepríjemní najmä poľadovica, ktorá sa môže tvoriť na celom území Slovenska. Ojedinele sa objaví slabé sneženie. Objaviť sa môže aj hmla.

Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od 0 stupňov Celzia až do 5 stupňov Celzia. V Banskobystrickom kraji a na východe bude aj zajtra väčšinou chladnejšie a teplota sa bude pohybovať okolo mínus 2 stupne Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 3 stupne Celzia.

Počas zajtrajšieho dňa  bude fúkať slabý a na juhozápade a východe miestami juhovýchodný vietor o rýchlosti do 20 km/h.  

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button