SlovenskoSprávyVýstrahy

Piatok: poľadovica na strednom a východnom Slovensku. Cez deň sedem

Aj zajtra môže najmä stredné a východné Slovensko potrápiť doobeda poľadovica. Cez deň stúpne teplota až na sedem stupňov.

NOC: teplota: od -4 do +1°C, vietor: od 5 do 20 km/h, zrážky: do 1 mm / poprašok snehu

DEŇ: teplota: od -1 do +4°C, vietor: od 5 do 20 km/h, zrážky: do 5 mm / poprašok snehu

Počas dnešnej noci bude na Slovensku prevažne zamračené, hmlisto o ojedinele aj zmenšená oblačnosť. Ojedinele sa môžu objaviť aj slabé zrážky.

Zrážky sa objavia najmä na východe a to aj s možnosťou tvorby poľadovice. Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od mínus 4 až do plus 1 stupňa Celzia.  

Počas dnešnej noci bude fúkať slabý vietor. Na západe a východe bude miestami fúkať juhovýchodný až južný vietor o rýchlosti od 5 až do 20 km/h.

Pozor na poľadovicu

Aj počas zajtrajšieho dňa bude prevažne zamračené a hmlisto. Miestami aj bude aj zmenšená oblačnosť a to najmä v západnej polovici a v horských oblastiach. Výnimočne sa objavia aj slabé zrážky.

Počas noci a dopoludnia platí pritom na strednom a východnom Slovensku aj výstraha pred tvorbou poľadovice.

Cez deň sedem

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať od mínus 1 až do 4 stupne Celzia. V stredných polohách a pri zmenšenej oblačnosti, a miestami aj inde sa bude teplota pohybovať až do 7 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo plus 5 stupňov Celzia.

Počas zajtrajšieho dňa bude bezvetrie alebo bude fúkať len slabý vietor. Dopoludnia bude miestami na juhozápade a východe fúkať juhovýchodný až južný vietor o rýchlosti od 5 až do 20 km/h.

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button