OdporúčameSlovenskoSprávyVýstrahy

Sobota: v noci a ráno poľadovica, zajtra až sedem stupňov

Počas noci a ráno môže mnohé časti Slovenska opäť potrápiť poľadovica. Počas dňa však bude na niektorých miestach až sedem stupňov.

NOC: teplota: od -5 do 0°C, vietor: do 20 km/h, zrážky: do 2 mm / do 2 cm

DEŇ: teplota: od 0 do +5°C, vietor: od 10 až do 30 km/h, zrážky: do 2 mm, na severe okolo 4 mm / do 5 cm

Počas dnešnej noci bude oblačno až zamračené a tiež hmlisto. Spočiatku bude miestami aj zmenšená oblačnosť. Ojedinele sa objaví dážď alebo mrholenie a aj mrznúce. V Žilinskom kraji sa treba miestami pripraviť na slabý dážď alebo mrholenie a to aj mrznúce.

Nad ránom na severozápade Slovenska nastane pokles hranice sneženia na približne 800 metrov. Najnižšia nočná teplota sa bude zajtra pohybovať od mínus 5 stupňov Celzia až do 0 stupňov Celzia. V údoliach bude ojedinele chladnejšie.

Počas dnešnej noci bude fúkať slabý a nad ránom na juhozápade severozápadný vietor o rýchlosti do 20 km/h.

Pozor na poľadovicu

Počas zajtrajšieho dňa bude premenlivá a na severe až veľká oblačnosť. Miestami bude najmä zrána zamračené a tiež hmlisto.

Ojedinele sa objavia prehánky. Na severe a východe budú prehánky miestami  a od približne 600 metrov prehánky snehové. Ojedinele sa tiež môže na väčšine územia tvoriť poľadovica.

Až sedem

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať od 0 stupňov Celzia až do 5 stupňov Celzia. Na juhozápade a v oblasti Hontu bude miestami až okolo 7 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo mínus 3 stupne Celzia.

Fúkať bude slabý vietor. Na západe a severe bude miestami fúkať severozápadný vietor o rýchlosti od 10 až do 30 km/h. K večeru bude rýchlosť vetra slabnúť.

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button