OdporúčameSlovenskoSprávyVýstrahy

Pondelok: ráno poľadovica a hmla. Cez deň šesť

Začiatok týždňa môžu skomplikovať cestu do práce poľadovica aj hmla. Cez deň môže byť až plus 6 stupňov.

NOC: teplota: od -5 do 0°C (údolia až -7°C), vietor: do 20 km/h, zrážky: do 1 mm / poprašok

DEŇ: teplota: od -1 do +4°C (stredné polohy do +6°C) vietor: len slabý, zrážky: do 1 mm / poprašok

Počas dnešnej noci bude jasno až polojasno. Ojedinele a postupne na mnohých miestach bude zamračené s nízkou oblačnosťou a tiež hmlisto. Výstraha pred tvorbou hmiel platí pre celé Slovensko.

Ojedinele sa tiež objaví slabé sneženie alebo mrholenie. Najmä na východnom Slovensku platia aj výstrahy pred možnosťou tvorby poľadovice.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od mínus 5 stupňov Celzia do 0 stupňov Celzia. V údoliach však bude ojedinele chladnejšie a teplota sa bude pohybovať len okolo mínus 7 stupňov Celzia.

Počas noci bude fúkať slabý a ojedinele na severe a východe južný vietor o maximálnej rýchlosti do 20 km/h.

Oblačno

Aj počas zajtrajšieho dňa bude na Slovensku prevažne oblačno až zamračené. Ráno bude hmlisto – výstrahy pred tvorbou hmiel platia pre celé Slovensko.

Na horách a ojedinele aj v nižších polohách bude prevažne polojasno. Ojedinele sa objavia slabé zrážky a možnosť tvorby poľadovice. Výstrahy pred tvorbou poľadovice platia najmä pre východné Slovensko.

Až plus šesť

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať od mínus 1 stupňa Celzia až do plus 4 stupňov Celzia. V stredných polohách a ojedinele aj v nižších polohách bude počas dňa mierne teplejšie a teplota sa tu bude pohybovať do plus 6 stupňov celzia. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo plus 1 stupňa Celzia.

Počas zajtrajšieho dňa bude na väčšine územia Slovenska fúkať prevažne len slabý vietor.  

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button