OdporúčameSlovenskoSprávyVýstrahy

Streda: v noci a ráno poľadovica na celom Slovensku

Aj počas dnešnej noci a zajtrajšieho rána platia pre takmer celé Slovensko výstrahy pred tvorbou poľadovice. Cez deň sa však objaví aj Slnko.

NOC: teplota: od -5 do 0°C (údolia do -7°C), vietor: do 20 km/h, zrážky: do 1 mm / do 1 cm snehu

DEŇ: teplota: od -2 do +3°C (pri slnečnom počasí do +5°C), vietor: od 10 až do 30 km/h (nárazy do 45 km/h), zrážky: do 0.5 mm / poprašok snehu

Počas dnešnej noci bude prevažne zamračené a hmlisto. Na horách a ojedinele aj v nižších polohách môže byť aj polojasno.

Ojedinele sa objaví mrholenie alebo slabé sneženie. Aj počas noci sa môže objaviť poľadovica, pričom platí výstraha pred tvorbou poľadovice pre takmer celé Slovensko.

Okolo nuly

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od mínus 5 stupňov Celzia do 0 stupňov Celzia. Pri zmenšenej oblačnosti však bude mierne chladnejšie a teplota sa bude pohybovať len okolo mínus 7 stupňov Celzia.

Počas noci bude fúkať slabý vietor. Na západe a východe bude fúkať miestami juhovýchodný až južný vietor o maximálnej rýchlosti do 20 km/h.

Zamračené a hmlisto

Počas zajtrajšieho dňa bude na väčšine Slovenska zamračené a tiež hmlisto. Na horách a postupne miestami aj v nižších polohách však bude slnečno.

Spočiatku ojedinele objavia aj slabé zrážky. Aj počas dňa platia pre takmer celé Slovensko výstrahy pred tvorbou poľadovice. Poľadovica môže skomplikovať dopravu.

Mínus aj plus

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra počas dňa pohybovať od mínus 2 stupne Celzia až do plus 3 stupne Celzia. Pri slnečnom počasí však bude o niečo teplejšie a teplota sa bude pohybovať okolo plus 5 stupňov Celzia.

Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 4 stupne Celzia. V Tatrách bude o niečo teplejšie a teplota sa tu bude pohybovať okolo 6 stupňov Celzia.

Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať prevažne južný vietor o rýchlosti od 10 až do 30 km/h, ktorý v nárazoch ojedinele zosilnie až na 45 km/h. Na strednom Slovensku bude fúkať miestami len slabý vietor.  

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button