10 C
Bratislava
streda, 19 februára, 2020

Nebezpečný koronavírus potvrdili vo Francúzsku. Počet nakazených aj obetí stúpa

  • Počet obetí nebezpečného koronavírusu v Číne stúpol už na viac ako 40. Stúpa aj počet nakazených a vírus sa šíri ďalej.
  • Prvé tri potvrdené výskyty vírusu ohlásilo Francúzsko. Je však pravdepodobné, že vírus sa čoskoro potvrdí aj v ďalších krajinách.
  • Viaceré krajiny v Európe zaviedli na letiskách kontroly a cestujúcich z Číny oddeľujú od ostatných aby predišli šíreniu vírusu.
  • Prvé prípady nákazy nebezpečným koronavírusom podobným SARSu už hlásia z USA, Thajska, Japonska, Južnej Kórei, Vietnamu, Singapuru, Saudskej Arábie a Taiwanu.

Viete o novinke?

Odporúčame tiež

Nebezpečný koronavírus, ktorý objavili pred koncom roka v Číne sa šíri ďalej. Stúpa počet obetí a prvé potvrdené prípady hlásia z Francúzska.

Francúzsko potvrdilo prvé tri výskyty nového nebezpečného koronavírusu. Vo všetkých troch prípadoch ide o pacientov, ktorí boli pred tým v oblasti s výskytom vírusu.

Prejavy ochorenia (klinické príznaky): nový koronavírus s označením 2019-nCOV spôsobuje akútne respiračné ochorenie – vírusovú pneumóniu. Je geneticky odlišný od koronavírusov SARS-CoV a MERS-CoV. Ochorenie sa prejavuje najmä horúčkou, kašľom, dýchavičnosťou, zápalom pľúc, v prípade komplikácií môže skončiť úmrtím. Inkubačný čas ochorenia je 14 dní.

Pacientov hospitalizovali v nemocniciach v Paríži a v Bordeaux. Úrady sa snažia zabrániť ďalšiemu šíreniu vírusu. Nebudú to však mať jednoduché. Navyše je pravdepodobné, že nákaza novým vírusom sa čoskoro potvrdí aj v ďalších krajinách.

Už 12 miest

Čína sa zatiaľ snaží zabrániť ďalšiemu šíreniu nebezpečného koronavírusu aj zatváraním a izolovaním aj ďalších miest avšak zatiaľ bez väčšieho úspechu. Počet nakazených aj obetí stúpa.

Dnes ráno potvrdili čínske úrady zatiaľ 41 obetí. Väčšinou ide o starších ľudí a ľudí, ktorí trpeli aj ďalšími ochoreniami. Najmladšia obeť nového vírusu mala 48 rokov a najstaršia 89 rokov.

Okrem mesta Wu-chan, ktoré je prakticky uzatvorené, však čínskej úrady už uzatvorili a izolovali aj ďalších 12 miest v regióne. Karanténa sa tak dotkla už viac ako 30 miliónov ľudí.

Preplnené nemocnice

Problémom v uzatvorených mestách v karanténe je aj stenčovanie zásob v obchodoch aj samotné prerušenie mestskej hromadnej dopravy a metra.

Mestá sú podľa miestnych vyľudnené avšak preplnené sú nemocnici, ktoré už nezvládajú nápor prichádzajúcich pacientov. V nemocniciach navyše dochádzajú aj ochranné prostriedky a tiež testovacie sady. Nemocnice zároveň požiadali o darovanie ochranného vybavenia.

Centrálna čínska vláda do oblasti posiela aj 40 vojenských lekárov, ktorí majú pomôcť s ošetrovaním pacientov. Čína zároveň v meste Wu-chan stavia novú nemocnicu, ktorá by mala byť hotová už za desať dní. Nová nemocnica by mala byť schopná naraz ošetriť až tisícovku pacientov.

Aj vo svete

Vírus však už nie je len v Číne. Okrem troch potvrdených výskytov vo Francúzsku, lekári už včera potvrdili ochorenia napríklad v USA, Thajsku, Japonsku, Južnej Kórei, Vietnamu, Singapuru, Saudskej Arábie a Taiwanu.

Nový vírus už potvrdili vo viacerých krajinách.

Prvý prípad už hlási aj Austrália. Žiadne ochorenie zatiaľ nepotvrdili úrady v Spojenom kráľovstve. Tam pritom mali podozrenie hneď u niekoľkých pacientov, ktorí sa vrátili z Číny.

Nový koronavírus sa podobá vírusu SARS, ktoré epidémia si v roku 2003 vyžiadal v Číne viac ako 770 obetí a rozšírila sa do viacerých krajín sveta.

- Inzercia -

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Inzercia -
- Inzercia -

Posledné články

Pondelok: západ potrápi silný vietor a jarné teploty

Po južnom okraji rozsiahlej a hlbokej tlakovej níže so stredom nad Nórskym morom a severnou Škandináviou bude...
- Inzercia - Booking.com

V okolí Žiliny začnú pribúdať nové regionálne vlaky

Európske investície zásadne menia stav železničnej dopravy na Slovensku. Do Žilinského kraja pribudne postupne v troch najbližších rokoch až 25...

Medziročne rastú príjmy aj výdavky

Príjmy štátneho rozpočtu boli oproti rovnakému obdobiu minulého roka vyššie o 87,8 mil. eur. Výdavky sa medziročne zvýšili o 317 mil. eur. Štátny rozpočet tak dosiahol...

Pondelok: teplo, sneh aj dážď

Počas noci bude daždivo a vo vyšších polohách začne snežiť. Podobne tomu bude aj počas zajtrajšieho dňa. Bude však naďalej aj teplo.

Počet nakazených koronavírusom 2019-nCoV sa vzrástol na takmer 15.000. Česko odmietlo poskytnúť humanitárnu pomoc

Počet nakazených novým koronavírusom 2019-nCoV naďalej stúpa. Najviac nakazených je stále v kontinentálnej Číne. Vlna kritiky sa zniesla na českého premiéra Andreja Babiša po...

Mohlo by vás zaujať

- Inzercia - Booking.com