SlovenskoSprávyVýstrahy

Nedeľa: dopravu skomplikuje poľadovica. Ochladí sa

Vplyv tlakovej výše od juhovýchodu zoslabne. Zároveň sa cez strednú Európu smerom na východ začne presúvať plytká brázda nízkeho tlaku vzduchu spojená s hlbokou tlakovou nížou v oblasti Islandu.

NOC: teplota: od -6 do -1°C (doliny, kotliny až do -12°C), vietor: slabý, zrážky: do 1 mm

DEŇ: teplota: od -2 do +3°C, vietor: slabý, zrážky: do 1 mm / poprašok

Počas dnešnej noci bude oblačno až zamračené a tiež hmlisto. Na horách a ojedinele aj v nižších polohách sa objaví zmenšená oblačnosť. Ojedinele sa tiež môže objaviť aj mrznúce mrholenie s tvorbou poľadovice.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od mínus 6 stupňov Celzia až do mínus 1 stupňa Celzia. V dolinách a kotlinách pri zmenšenej oblačnosti však bude výrazne chladnejšie a teplota sa miestami bude pohybovať od mínus 12 stupňov Celzia až do mínus 12 stupňov Celzia.

Počas dnešnej noci bude na väčšine územia Slovenska bezvetrie alebo bude fúkať len slabý vietor.

Ochladí sa

Aj počas zajtrajšieho dňa bude oblačno až zamračené a tiež hmlisto. Miestami sa treba pripraviť aj na mrholenie alebo slabý dážď, pri ktorom sa môže tvoriť poľadovica. Vo vysokých polohách sa potom objaví slabé sneženie.

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať od mínus 2 až do plus 3 stupne Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo plus 1 stupeň Celzia.

Rovnako počas dňa bude na väčšine územia Slovenska bezvetrie alebo bude fúkať o len slabý vietor.

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button