10 C
Bratislava
streda, 19 februára, 2020

Nebezpečný koronavírus už zabil 56 ľudí. Objavil sa možno už aj v Rakúsku

  • Úradom sa aj napriek rozsiahlej karanténe nedarí zastaviť šírenie nového nebezpečného koronavírusu. Nových prípadov prídu extrémne rýchlo.
  • V Číne už nový vírus zabil 56 ľudí a úrady potvrdili ochorenie u viac ako dvoch tisícoch pacientov.
  • Nový koronavírus sa šíri rýchlejšie ako v roku 2003 SARS. Podľa expertov je totiž nový vírus infekčný aj počas samotnej inkubačnej doby. Tá pritom trvá až 14 dní.
  • Včera potvrdili vírus u troch pacientov vo Francúzsku. Prvé podozrenie na nový vírus hlási aj susedné Rakúsko.
  • Prípady výskytu nového koronavírusu okrem Číny potvrdili aj v USA, Japonsku, Južnej Kórei, Nepále, Malajzii, Singapure, Thajsku, na Taiwane a tiež vo Vietname. Prvý prípad má aj Austrália a Kanada.

Viete o novinke?

Odporúčame tiež

Úradom sa nedarí zastaviť šírenie nového nebezpečného koronavírusu. V Rakúsku preverujú ochorenie u čínskej letušky, ktorá bola v čínskom meste Wu-chan odkiaľ sa nákaza šíri.

Čínske úrady zavádzajú ďalšie opatrenia aby zabránili šíreniu nového nebezpečného koronavírusu. Na rozdiel od epidémie SARSu z roku 2003 však bude ťažšie zabrániť ďalšiemu šíreniu nového vírusu.

Experti totiž potvrdili, že nový koronavírus je infekčný aj počas inkubačnej doby. Tá pritom trvá od jedného do štrnásť dní. Počas tejto doby sa neprejavujú žiadne príznaky ochorenia a chorý človek tak ani nevie o tom, že je prenášačom nového vírusu.

Počet nakazených stúpol na viac ako dve tisícky a vírus už zabil 56 ľudí. Počet nakazených však bude zrejme rýchlo rásť. Niektoré odhady hovoria, že len v meste Wu-chan odkiaľ sa nebezpečný vírus rozšíril, bude do konca februára viac ako 190 tisíc ľudí nakazených novým vírusom.

Ďalšie opatrenia

Čínske úrady v snahe zabrániť šíreniu nového vírusu zavádzajú nové opatrenia. Viacero miest je odrezaných od sveta a platia v nich prísne karanténne opatrenia.

Čína zrušila aj veľkolepé oslavy nového lunárneho roka, ktoré mali byť tento víkend. Diaľkovú dopravu okrem Pekingu zastavili aj mestá Tchien-ťin a tiež pobrežné veľkomesto Šan-tchou.

Viaceré opatrenia zaviedli aj v Číňanmi spravovanom Hongkongu. Tam aj v Šanghaji zatvorili Disneyland a v Hongkongu aj zábavný park Ocean Park.

Či však obmedzenia dopravy a karanténa v mnohých mestách zabráni ďalšiemu šíreniu vírusu je otázne. V Číne sa opatrenia na zabránenie šírenia nového vírusu dotkli už viac ako 80 miliónov ľudí tejto najľudnatejšej krajiny sveta.

Susedná Viedeň

Nebezpečný koronavírus sa však šíri aj do sveta. Prvý potvrdený prípad ohlásila Kanada. Tam sa ochorenie prejavilo u 50-ročného muža, ktorý sa vrátil z čínskeho Wu-chanu. Prvý prípad nákazy už potvrdila aj Austrália.

„V Toronte nebol príliš dlho. Necítil sa dobre. Myslím si, že zostával doma a ľudia, ktorí s ním bývajú, sa sami izolovali,“ uviedla lekárka Barbara Yaffeová, ktorá ošetruje chorého muža.

Podozrenie na prvý výskyt nového koronavírusu majú aj v susednom Rakúsku. Tam leží v nemocnici žena, ktorá pracuje ako letuška. Vrátila sa tiež z čínskeho Wu-chanu. Lekári u nej zatiaľ nový nebezpečný koronavírus nepotvrdili. Vyhodnotenie testov bude trvať až 48 hodín.

Nebezpečný koronavírus už potvrdili aj u troch pacientov vo Francúzsku.

Prípady výskytu nového nebezpečného koronavírusu okrem Číny potvrdili lekári už aj v USA, Japonsku, Južnej Kórei, Nepále, Malajzii, Singapure, Thajsku, na Taiwane a tiež vo Vietname.

- Inzercia -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Inzercia -
- Inzercia -

Posledné články

Pondelok: západ potrápi silný vietor a jarné teploty

Po južnom okraji rozsiahlej a hlbokej tlakovej níže so stredom nad Nórskym morom a severnou Škandináviou bude...
- Inzercia - Booking.com

V okolí Žiliny začnú pribúdať nové regionálne vlaky

Európske investície zásadne menia stav železničnej dopravy na Slovensku. Do Žilinského kraja pribudne postupne v troch najbližších rokoch až 25...

Medziročne rastú príjmy aj výdavky

Príjmy štátneho rozpočtu boli oproti rovnakému obdobiu minulého roka vyššie o 87,8 mil. eur. Výdavky sa medziročne zvýšili o 317 mil. eur. Štátny rozpočet tak dosiahol...

Pondelok: teplo, sneh aj dážď

Počas noci bude daždivo a vo vyšších polohách začne snežiť. Podobne tomu bude aj počas zajtrajšieho dňa. Bude však naďalej aj teplo.

Počet nakazených koronavírusom 2019-nCoV sa vzrástol na takmer 15.000. Česko odmietlo poskytnúť humanitárnu pomoc

Počet nakazených novým koronavírusom 2019-nCoV naďalej stúpa. Najviac nakazených je stále v kontinentálnej Číne. Vlna kritiky sa zniesla na českého premiéra Andreja Babiša po...

Mohlo by vás zaujať

- Inzercia - Booking.com