SlovenskoSprávyVýstrahy

Pondelok: začiatok týždňa poznačí poľadovica a hmly

Po prednej strane tlakovej níže so stredom v oblasti Islandu bude do našej oblasti prúdiť od západu vlhší vzduch.

NOC: teplota: od -5 do 0°C (údolia do -7°C), vietor: slabý vietor, zrážky: do 1 mm / poprašok

DEŇ: teplota: od -1 do +4°C (miestami do +6°C), vietor: slabý vietor, zrážky: do 0,5 mm

Počas dnešnej noci bude oblačno až zamračené a tiež hmlisto. Len ojedinele sa objaví zmenšená oblačnosť. Miestami sa treba pripraviť na slabé zrážky a miestami aj na mrznúce s možnosťou tvorby poľadovice.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od mínus 5 stupňov Celzia až do 0 stupňov Celzia. V údoliach pri zmenšenej oblačnosti bude najmä na severe chladnejšie a teplota sa tu bude pohybovať len okolo mínus 7 stupňov Celzia.

Počas noci bude na väčšine územia Slovenska bezvetrie alebo bude fúkať len slabý vietor.

Až šesť

Aj počas zajtrajšieho dňa oblačno až zamračené a aj počas dňa bude hmlisto. Postupne nastane miestami zmenšovanie oblačnosti. Spočiatku sa ojedinele objavia slabé zrážky a s možnosťou tvorby poľadovice.

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať od mínus 1 stupňa Celzia až do plus 4 stupne Celzia. Pri zmenšenej oblačnosti bude väčšinou o niečo teplejšie a teplota sa bude pohybovať do plus 6 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 0 stupňov Celzia.

Aj počas zajtrajšieho dňa bude na väčšine územia Slovensko bezvetrie alebo bude fúkať len slabý vietor.  

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button