OdporúčameSlovenskoSprávyVýstrahy

Utorok: cez noc hmla a poľadovica, zajtra sneženie

Od západu postúpi nad našu oblasť studený front, spojený s tlakovou nížou so stredom nad severozápadnou Európou a priľahlou časťou Atlantiku.

NOC: teplota: od -5 do 0°C (údolia do -7°C), vietor: od 10 do 35 km/h, zrážky: do 1 mm / poprašok

DEŇ: teplota: od -1 do +4°C (juhozápad do +6°C), vietor: od 10 do 30 km/h (nárazy do 45 km/h), zrážky: do 10, na strednom a východnom Slovensku ojedinele okolo 15 mm / do 15 cm snehu

Počas dnešnej noci bude na území Slovensko oblačno až zamračené a tiež na celom území Slovenska aj hmlisto. Ojedinele sa objaví aj zmenšená oblačnosť.

Ojedinele sa počas noci objavia aj slabé zrážky a tiež aj mrznúce mrholenie s možnosťou tvorbou poľadovice.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od mínus 5 stupňov Celzia do 0 stupňov Celzia.  V údoliach sa však ojedinele bude teplota ojedinele pohybovať okolo mínus 7 stupňov Celzia.

Počas noci bude fúkať juhovýchodný až južný vietor o rýchlosti od 10 až do 25 km/h. V Banskobystrickom kraji a spočiatku aj inde bude fúkať počas noci len slabý vietor. Na hrebeňoch hôr bude fúkať postupne prudký až búrlivý vietor.

Cez deň bude snežiť

Počas dnešnej noci bude na Slovensku oblačno až zamračené a na celom Slovensku bude aj hmlisto.

Postupne začne na viacerých miestach snežiť alebo sa objaví dážď so snehom. V polohách do približne 300 metrov a na západe postupne do približne 700 metrov aj dážď. Lokálne sa môže tvoriť aj poľadovica.

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať od mínus 1 až do plus 4 stupne Celzia. Na juhozápade Slovenska však bude miestami až okolo plus 6 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo mínus 3 stupne Celzia.

Rozfúka sa

Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať juhovýchodný až južný vietor o rýchlosti od 10 až do 30 km/h, ktorý ojedinele v nárazoch dosiahne až do 45 km/h.

V Banskobystrickom kraji a popoludní postupne aj inde bude fúkať prevažne slabý vietor. Na hrebeňoch hôr bude fúkať prudký až búrlivý vietor a prechodne až víchrica.  

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button