Bleskové správySlovensko

Prezidentka prijala demisiu Lászlóa Sólymosa

Prezidentka Zuzana Čaputová v utorok 28. januára 2020 prijala demisiu podpredsedu vlády a ministra životného prostredia SR Lászlóa Sólymosa.

Vedením rezortu poverila ministra dopravy a výstavby SR Arpáda Érseka. Prezidentka ocenila rozhodnutie Lászlóa Sólymosa, ktorým rezignoval na svoj post, ako akt sebareflexie, ku ktorému dospel z vlastnej vôle a nie na nátlak zvonku. 

“Schopnosť prijať  zodpovednosť za svoju chybu by mala byť dôležitou výbavou každého verejného činiteľa, lebo bez nej nemôžeme zlepšiť kvalitu nášho verejného života. Pán Sólymos túto schopnosť preukázal a to nie je na Slovensku bežné,” poznamenala prezidentka Zuzana Čaputová.

Pri tejto príležitosti sa exministrovi poďakovala za všetko, o čo sa ako člen vlády zodpovedný za rezort životného prostredia zaslúžil. Predovšetkým za prístup a za odhodlanie zmeniť pomery na ministerstve, aby zodpovedali nárokom a požiadavkám doby. 

“Ak ministerstvo životného prostredia bolo dlhé roky považované za jedno z tých menej významných, tak dnes už je to minulosť. Ide o životne dôležitý rezort, ktorého váha bude v budúcnosti ešte narastať. Ak by to bolo inak, malo by to veľmi neblahé dôsledky pre náš život a budúcnosť republiky,” povedala prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button