3.9 C
Bratislava
štvrtok, 20 februára, 2020

Koronavírus má už 213 obetí a takmer 10 tisíc nakazených

  • V Číne už na nový vírus zomrelo 213 ľudí a viac ako 9700 ľudí je nakazených. Počet úmrtí aj nakazených každým dňom rastie.
  • Čínskym úradom sa nedarí zabrániť šíreniu nového vírusu. Už teraz je nakazených viac ako bolo v roku 2003 pri epidémii SARS.
  • Vírus potvrdili navyše už aj v Taliansku, ktorá zatrhlo všetky lety do Číny. Dva potvrdené prípady hlási už aj Veľká Británia.

Viete o novinke?

Odporúčame tiež

Čínske úrady potvrdili, že počet obetí nového koronavírusu narastá. Raketovým tempom stúpa však aj počet nakazených.

Čínskym úradom sa aj napriek karanténnym opatreniam nedarí zabrániť ďalšiemu šíreniu nebezpečného koronavírusu 2019-nCoV. Podľa posledných údajov zverejnených na stránke arcgis.com stúpol počet nakazených po celom svete na 9776. najviac ich eviduje Čína a to celkovo 9658.

Stúpa aj počet úmrtí na nový vírus. Celkovo si epidémia vírusu 2019-nCoV vyžiadala už 213 obetí. Úmrtnosť na nový vírus je však výrazne menšie ako v prípade ochorenia SARS, ktorého epidémiu Čínu zasiahla v rokoch 2002 a 2003. Ten si vyžiadal viac ako 770 obetí a nakazilo sa ním niečo vyše 8000 ľudí.

Nové štáty

Dnes potvrdili prvé prípady nákazy nebezpečným koronavírusom aj Taliansko a Veľká Británia. V prípade Talianska ide o dvoch čínskych turistov, ktorých hospitalizovali na špeciálnej infekčnej klinike v Ríme.

Taliansko už zastavilo aj všetky lety do a z Číny. „Myslíme si, že sme prvou krajinou EÚ, ktorá podnikla takéto preventívne opatrenie,“ uviedol premiér Giuseppe Conte, ktorého citovala agentúra AFP.

Podozrenie na nebezpečný koronavírus sa objavilo aj na Slovensku. Dvaja pacienti sú hospitalizovaní v nemocnici v Martine. Boli na trojtýždňovej pracovnej ceste v Číne avšak nachádzali sa až 1500 kilometrov od epicentra vírusu v meste Wu-chan.

Nový vírus už zasiahol celú Čínu.
Krajina Počet nakazených Krajina Počet nakazených
Čína 9658 Spojené arabské emiráty 4
Thajsko 14 Kanada 3
Hongkong 12 Taliansko 2
Japonsko 11 Vietnam 2
Singapur 10 Kambodža 1
Austrália 9 Fínsko 1
Taiwan 9 India 1
Malajzia 8 Nepál 1
Makao 7 Filipíny 1
Južná Kórea 6 Sri Lanka 1
USA 6 Slovensko 0
Francúzsko 5 Úmrtia 213
Nemecko 4 Celkom 9776

Začína evakuácia

Viaceré štáty spustili postupnú evakuáciu ľudí z Číny. Zároveň čínske úrady zvažujú stiahnutie svojich obyvateľov z iných krajín naspäť do Číny.

Medzi prvými stiahlo 200 svojich občanov z mesta Wu-chan Francúzsko. Lietadlo odletelo z mesta duchov v piatok ráno a malo by pristáť na juhu Francúzska. Evakuovaní zostanú dva týždne v karanténe aby sa zabránilo ďalšiemu rozširovaniu vírusu.

83 britských občanov a ďalších 27 občanov iných štátov evakuovali rovnako z mesta Wu-chan dnes. Už pred tým pre svojich občanov poslali lietadlá USA, Japonsko a Južná Kórea.

- Inzercia -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Inzercia -
- Inzercia -

Posledné články

Pondelok: západ potrápi silný vietor a jarné teploty

Po južnom okraji rozsiahlej a hlbokej tlakovej níže so stredom nad Nórskym morom a severnou Škandináviou bude...
- Inzercia - Booking.com

V okolí Žiliny začnú pribúdať nové regionálne vlaky

Európske investície zásadne menia stav železničnej dopravy na Slovensku. Do Žilinského kraja pribudne postupne v troch najbližších rokoch až 25...

Medziročne rastú príjmy aj výdavky

Príjmy štátneho rozpočtu boli oproti rovnakému obdobiu minulého roka vyššie o 87,8 mil. eur. Výdavky sa medziročne zvýšili o 317 mil. eur. Štátny rozpočet tak dosiahol...

Pondelok: teplo, sneh aj dážď

Počas noci bude daždivo a vo vyšších polohách začne snežiť. Podobne tomu bude aj počas zajtrajšieho dňa. Bude však naďalej aj teplo.

Počet nakazených koronavírusom 2019-nCoV sa vzrástol na takmer 15.000. Česko odmietlo poskytnúť humanitárnu pomoc

Počet nakazených novým koronavírusom 2019-nCoV naďalej stúpa. Najviac nakazených je stále v kontinentálnej Číne. Vlna kritiky sa zniesla na českého premiéra Andreja Babiša po...

Mohlo by vás zaujať

- Inzercia - Booking.com