OdporúčameSlovenskoSprávy

U dvoch mužov hospitalizovaných v Martine majú podozrenie na koronavírus

Obaja boli na služobnej ceste v Číne avšak pohybovali sa asi 1500 kilometrov od epicentra nákazy novým koronavírusom.

Už po prílete na letisko vo Frankfurte nad Mohanom pociťovali obaja muži príznaky ľahkej virózy a požiadali o ošetrenie priamo na letisku. Po vyšetrení nemeckými zdravotníkmi však bolo obom mužom odporúčané aby vyhľadali ošetrenie doma. Nemali totiž žiadne väznejšie prejavy infekcie novým koronavírusom.

Skončili v Martine

Domov cestovali autom a po príchode na Slovensko vyhľadali ošetrenie v žilinskej nemocnici. Tam boli po príchode na pohotovosť izolovaní a boli prevezení do martinskej nemocnice. Žilinská nemocnica totiž nemá infekčné oddelenie.

„Prileteli cez Šanghaj do Frankfurtu nad Mohanom, odkiaľ pricestovali na Slovensko autom. Nakoľko počas letu pociťovali malátnosť a škrabanie na priedušnici, nechali sa už vo Frankfurte prezrieť zdravotníkom. Pretože nevykazovali závažné známky akútneho respiračného ochorenia, odporučili im cestovať domov a tam sa dať vyšetriť. Po príchode do Žiliny navštívili urgentný príjem, odkiaľ boli, vzhľadom na cestovateľskú anamnézu, transportovaní za prísnych karanténnych podmienok do Univerzitnej nemocnice v Martine,“ povedala hovorkyňa Univerzitnej nemocnice v Martine Katarína Kapustová.

Čakajú na výsledky

Pre oboch pacientov vyhradili na infekčnom oddelení v Martine izbu a ošetrovať ich bude personál, ktorý nebude v kontakte s inými pacientami aby sa predišlo prípadnému rozšírenie nebezpečného koronavírusu.

Obom mužom boli odobraté vzorky krvi a tie boli odoslane do špecializovaného laboratória v Berlíne, keďže na Slovensku nemáme laboratórium, ktoré by bolo schopne novy koronavírus potvrdiť.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button