Nedeľa: teploty až do 15 stupňov a začne pršať

Studený front spojený s tlakovou nížou nad Fínskom postúpi od severozápadu cez naše územie ďalej na juhovýchod.

NOC: teplota: od 0°C do +5°C (juhozápad do +7°C), vietor: 20 až 30 km/h (nárazy do 50 km/h, na horách víchrica), zrážky: do 7 mm / vo vyšších polohách do 5 cm snehu

DEŇ: teplota: od 4°C do +9°C (juhozápad do +15°C), vietor: 20 až 30 km/h (nárazy do 50 km/h, na horách víchrica), zrážky: do 7 mm / vo vyšších polohách do 5 cm snehu

Počas dnešnej noci bude na Slovensku väčšinou oblačno až zamračené a prechodne sa objaví aj zmenšená oblačnosť. Na mnohých miestach sa treba pripraviť na dážď alebo prehánky. Od 1800 metrov a do rána potom už aj od 1000 metrov sneženie. Lokálne sa tiež objaví hmla.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 0 stupňov Celzia do 5 stupňov Celzia. Na juhozápade Slovenska bude miestami až okolo 7 stupňov Celzia.

Počas noci bude fúkať slabý južný a postupne západný vietor o rýchlosti od 20 až do 30 km/h, ktorý v nárazoch dosiahne rýchlosť až 55 km/h. Na východnom Slovensku bude fúkať prevažne slabý vietor. Na horách sa potom treba pripraviť na prudký vietor až víchricu.

Až 15

Počas zajtrajšieho dňa bude na Slovensku polojasno až oblačno a popoludní začne od západu ďalšie pribúdanie oblačnosti. Miestami a to najmä na západe sa treba pripraviť na dážď. Nad približne 1200 metrov potom na sneženie.

Aj zajtra bude počas dňa teplo avšak veterno. Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od 4 stupňov Celzia až do 9 stupňov Celzia. Na juhozápade a miestami aj na juhu stredného a východného Slovenska však bude ešte teplejšie a počas dňa sa tu teploty vyšplhajú až na 15 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo mínus 2 stupne Celzia.

Rozfúka sa

Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať západný vietor o rýchlosti od 20 až do 30 km/h, ktorý v nárazoch dosiahne miestami rýchlosť až 55 km/h.

Na Šariši, Zemplíne a v Above bude zajtra počas dňa fúkať len slabý vietor. Na horách sa však aj zajtra počas dňa treba pripraviť na prudký vietor až na víchricu.

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Podobné články