OdporúčameSlovenskoSprávyVýstrahy

Nedeľa: teploty až do 15 stupňov a začne pršať

Studený front spojený s tlakovou nížou nad Fínskom postúpi od severozápadu cez naše územie ďalej na juhovýchod.

NOC: teplota: od 0°C do +5°C (juhozápad do +7°C), vietor: 20 až 30 km/h (nárazy do 50 km/h, na horách víchrica), zrážky: do 7 mm / vo vyšších polohách do 5 cm snehu

DEŇ: teplota: od 4°C do +9°C (juhozápad do +15°C), vietor: 20 až 30 km/h (nárazy do 50 km/h, na horách víchrica), zrážky: do 7 mm / vo vyšších polohách do 5 cm snehu

Počas dnešnej noci bude na Slovensku väčšinou oblačno až zamračené a prechodne sa objaví aj zmenšená oblačnosť. Na mnohých miestach sa treba pripraviť na dážď alebo prehánky. Od 1800 metrov a do rána potom už aj od 1000 metrov sneženie. Lokálne sa tiež objaví hmla.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 0 stupňov Celzia do 5 stupňov Celzia. Na juhozápade Slovenska bude miestami až okolo 7 stupňov Celzia.

Počas noci bude fúkať slabý južný a postupne západný vietor o rýchlosti od 20 až do 30 km/h, ktorý v nárazoch dosiahne rýchlosť až 55 km/h. Na východnom Slovensku bude fúkať prevažne slabý vietor. Na horách sa potom treba pripraviť na prudký vietor až víchricu.

Až 15

Počas zajtrajšieho dňa bude na Slovensku polojasno až oblačno a popoludní začne od západu ďalšie pribúdanie oblačnosti. Miestami a to najmä na západe sa treba pripraviť na dážď. Nad približne 1200 metrov potom na sneženie.

Aj zajtra bude počas dňa teplo avšak veterno. Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od 4 stupňov Celzia až do 9 stupňov Celzia. Na juhozápade a miestami aj na juhu stredného a východného Slovenska však bude ešte teplejšie a počas dňa sa tu teploty vyšplhajú až na 15 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo mínus 2 stupne Celzia.

Rozfúka sa

Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať západný vietor o rýchlosti od 20 až do 30 km/h, ktorý v nárazoch dosiahne miestami rýchlosť až 55 km/h.

Na Šariši, Zemplíne a v Above bude zajtra počas dňa fúkať len slabý vietor. Na horách sa však aj zajtra počas dňa treba pripraviť na prudký vietor až na víchricu.

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button