3.6 C
Bratislava
štvrtok, 20 februára, 2020

Nedeľa: teploty až do 15 stupňov a začne pršať

Viete o novinke?

Meteorologické výstrahy

Na tomto mieste sa zobrazujú meteorologické výstrahy platné na aktuálny deň.

Počasiehttps://www.slobodnaeuropa.eu/
Sleduj aj ty aktuálne spravodajstvo zo Slovenska, zo sveta, z ekonomiky a zo sveta tech a IT. Portál SlobodnaEuropa.eu ti však prináša oveľa viac – využiť môžeš fórum, sledovať tvoje obľúbené témy v skupinách a sledovať môžeš aj stránky firiem.

Studený front spojený s tlakovou nížou nad Fínskom postúpi od severozápadu cez naše územie ďalej na juhovýchod.

NOC: teplota: od 0°C do +5°C (juhozápad do +7°C), vietor: 20 až 30 km/h (nárazy do 50 km/h, na horách víchrica), zrážky: do 7 mm / vo vyšších polohách do 5 cm snehu

DEŇ: teplota: od 4°C do +9°C (juhozápad do +15°C), vietor: 20 až 30 km/h (nárazy do 50 km/h, na horách víchrica), zrážky: do 7 mm / vo vyšších polohách do 5 cm snehu

Počas dnešnej noci bude na Slovensku väčšinou oblačno až zamračené a prechodne sa objaví aj zmenšená oblačnosť. Na mnohých miestach sa treba pripraviť na dážď alebo prehánky. Od 1800 metrov a do rána potom už aj od 1000 metrov sneženie. Lokálne sa tiež objaví hmla.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 0 stupňov Celzia do 5 stupňov Celzia. Na juhozápade Slovenska bude miestami až okolo 7 stupňov Celzia.

Počas noci bude fúkať slabý južný a postupne západný vietor o rýchlosti od 20 až do 30 km/h, ktorý v nárazoch dosiahne rýchlosť až 55 km/h. Na východnom Slovensku bude fúkať prevažne slabý vietor. Na horách sa potom treba pripraviť na prudký vietor až víchricu.

Až 15

Počas zajtrajšieho dňa bude na Slovensku polojasno až oblačno a popoludní začne od západu ďalšie pribúdanie oblačnosti. Miestami a to najmä na západe sa treba pripraviť na dážď. Nad približne 1200 metrov potom na sneženie.

Aj zajtra bude počas dňa teplo avšak veterno. Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od 4 stupňov Celzia až do 9 stupňov Celzia. Na juhozápade a miestami aj na juhu stredného a východného Slovenska však bude ešte teplejšie a počas dňa sa tu teploty vyšplhajú až na 15 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo mínus 2 stupne Celzia.

Rozfúka sa

Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať západný vietor o rýchlosti od 20 až do 30 km/h, ktorý v nárazoch dosiahne miestami rýchlosť až 55 km/h.

Na Šariši, Zemplíne a v Above bude zajtra počas dňa fúkať len slabý vietor. Na horách sa však aj zajtra počas dňa treba pripraviť na prudký vietor až na víchricu.

- Inzercia -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Inzercia -
- Inzercia -

Predpoveď počasia

Pondelok: západ potrápi silný vietor a jarné teploty

Po južnom okraji rozsiahlej a hlbokej tlakovej níže so stredom nad Nórskym morom a severnou Škandináviou bude...
- Inzercia - Booking.com

Pondelok: teplo, sneh aj dážď

Počas noci bude daždivo a vo vyšších polohách začne snežiť. Podobne tomu bude aj počas zajtrajšieho dňa. Bude však naďalej aj teplo.

Nedeľa: teploty až do 15 stupňov a začne pršať

Studený front spojený s tlakovou nížou nad Fínskom postúpi od severozápadu cez naše územie ďalej na juhovýchod.

Utorok: cez noc hmla a poľadovica, zajtra sneženie

Od západu postúpi nad našu oblasť studený front, spojený s tlakovou nížou so stredom nad severozápadnou Európou a priľahlou časťou Atlantiku.

Pondelok: začiatok týždňa poznačí poľadovica a hmly

Po prednej strane tlakovej níže so stredom v oblasti Islandu bude do našej oblasti prúdiť od západu vlhší vzduch.

Mohlo by vás zaujať

- Inzercia - Booking.com