8.2 C
Bratislava
utorok, 18 februára, 2020

Nový koronavírus zabíja ďalej: obetí je už 259 a nakazených je viac ako 12 tisíc

  • Čínska vláda požiadala o humanitárnu pomoc od Európskej únie. Český premiér Andrej Babiš však Číňanom odmietol poskytnúť humanitárnu pomoc aj napriek tomu, že v Česku sa zatiaľ nevyskytol žiadny prípad vírusu 2019-nCoV.
  • Ruské úrady neumožnili medzipristátie nemeckého lietadla, ktoré evakuovalo Európanov z Wu-chanu. Lietadlo tak nakoniec dotankovalo palivo a menilo posádku až vo Fínsku.
  • Počet nakazených každým dňom stúpa. K dnešnému dňu ich je už viac ako 12 tisíc. Vírus má už navyše 259 obetí.
  • Potvrdené prípady nebezpečného koronavírusu už hlásia aj z Ruska, Španielska, Švédska a Veľkej Británie.

Viete o novinke?

Odporúčame tiež

Nový nebezpečný koronavírus sa šíri ďalej. Zatiaľ čo včera bolo nakazených takmer 10 tisíc, dnes už ich je viac ako 12 tisíc. Stúpa aj počet obetí.

Nový nebezpečný koronavírus 2019-nCoV sa šíri ďalej. Počet nakazených stúpol už na viac ako 12 tisíc a stúpa aj počet obetí. Najviac nakazených stále hlásia z Číny. No vírus sa šíri aj do ďalších krajín.

Prvé prípady nebezpečného vírusu už potvrdili aj v Rusku či vo Švédsku. Podozrenie stále platí aj v prípade dvoch Slovákov, ktorí sa vrátili zo služobnej cesty z Číny. Hospitalizovaní sú v Univerzitnej nemocnici v Martine.

Počet nakazených aj obetí nového nebezpečného koronavírusu 2019-nCoV každým dňom rastie. Čína už požiadala o medzinárodnú humanitárnu pomoc.
Krajina Počet nakazených Zmena stavu oproti včerajšiemu dňu
Čína 11 860  + 2202
Thajsko 19 + 5
Singapur 18 + 8
Japonsko 17 + 6
Hongkong 13 + 1
Austrália 12 + 3
Južná Kórea 12 + 6
Taiwan 10 + 1
Malajzia 8 0
Nemecko 7 + 3
Makao 7 0
USA 7 + 1
Francúzsko 6 + 1
Vietnam 6 + 4
Kanada 4 + 1
Spojené arabské emiráty 4 0
Taliansko 2 0
Rusko 2 + 2
Veľká Británia 2 + 2
Kambodža 1 0
Fínsko 1 0
India 1 0
Nepál 1 0
Filipíny 1 0
Španielsko 1 + 1
Srí Lanka 1 0
Švédsko 1 + 1

Zabíja ďalej

Nový koronavírus 2019-nCoV sa nebezpečne šíri ďalej. Počet obetí od jeho prvého výskytu stúpol už na 259 a pravdepodobne bude ešte rásť.

Najviac nakazených naďalej hlásia z provincie Chu-pej v ktorej leží aj mesto Wu-chan. Celkový počet nakazených už v provincie Chu-pej dosiahol viac ako 7150.

Uzatvorenie hraníc s Čínou požadujú už lekári v Hongkongu. Viac ako tri tisícky z nich sa podpísali pod výzvu, ktorá žiada uzatvorenie hraníc s pevninskou Čínou.

Čínske úrady navyše vyzvali aj k odloženiu sobášov a tiež na skrátenie pohrebov. „Odporúčame vám, aby ste zrušili ohlásené uzatvorenie manželstva 2. februára tohto roka a vysvetlili to ostatným,“ uviedlo vo vyhlásení čínske ministerstvo pre občianske záležitosti. Úrady vyzvali ľudí aby nerobili svadobné hostiny a znížili tak riziko šírenia koronavírusu 2019-nCoV.

Žiadajú pomoc

Čínsky premiér Li Kche-čchiang požiadal v sobotu Európsku úniu o humanitárnu pomoc z dôvodu epidémie smrtiaceho koronavírusu. V sobotu o tom informovala tlačová agentúra Reuters.

Čínska vláda v sobotu oznámila, že požiadala Európsku únie aby jej pomohla od jednotlivých členských krajín získať lieky a zdravotnícke pomôcky.

Pomoc Číne však už odmietlo Česko. To si chce zásoby nechať pre seba a svojich občanov. Český premiér Andrej Babiš povedal, že jeho krajina nemôže pomôcť Číne, lebo potrebuje zásoby pre vlastných občanov.

Rušia lety a zakazujú vstup

Problémy malo aj nemecké lietadlo, ktoré evakuovalo ľudí z mesta Wu-chan. Ruské úrady nepovolili lietadlu medzipristátie na moskovskom letisku. Lietadlo, ktoré malo na palube 120 ľudí vracajúcich sa do Európy tak muselo letieť až do fínskych Helsínk kde dotankovalo palivo a vymenilo posádku.

Na rozdiel od Česka, ktoré Číne odmietlo poskytnúť humanitárnu pomoc, priviezlo nemecké lietadlo do Číny aj j10 tisíc kusov rúšok. O tie žiadala čínska vláda.

„Rusko nám síce povolilo prelet, ale pristátie na moskovskom letisku nám s odvolaním sa na nedostatočné kapacity odmietli,“ povedal pre nemecký denník Bild zástupca nemeckého ministerstva obrany.

Letecké spojenie s Čínou už prerušil aj Vietnam. Vietnam začal navyše prestal vydávať víza pre čínskych občanov. Aj Austrália bude kvôli epidémii nového koronavírusu 2019-nCoV odmietať vstup do všetkým cudzincom prichádzajúcim z kontinentálnej Číny.

- Inzercia -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Inzercia -
- Inzercia -

Posledné články

Pondelok: západ potrápi silný vietor a jarné teploty

Po južnom okraji rozsiahlej a hlbokej tlakovej níže so stredom nad Nórskym morom a severnou Škandináviou bude...
- Inzercia - Booking.com

V okolí Žiliny začnú pribúdať nové regionálne vlaky

Európske investície zásadne menia stav železničnej dopravy na Slovensku. Do Žilinského kraja pribudne postupne v troch najbližších rokoch až 25...

Medziročne rastú príjmy aj výdavky

Príjmy štátneho rozpočtu boli oproti rovnakému obdobiu minulého roka vyššie o 87,8 mil. eur. Výdavky sa medziročne zvýšili o 317 mil. eur. Štátny rozpočet tak dosiahol...

Pondelok: teplo, sneh aj dážď

Počas noci bude daždivo a vo vyšších polohách začne snežiť. Podobne tomu bude aj počas zajtrajšieho dňa. Bude však naďalej aj teplo.

Počet nakazených koronavírusom 2019-nCoV sa vzrástol na takmer 15.000. Česko odmietlo poskytnúť humanitárnu pomoc

Počet nakazených novým koronavírusom 2019-nCoV naďalej stúpa. Najviac nakazených je stále v kontinentálnej Číne. Vlna kritiky sa zniesla na českého premiéra Andreja Babiša po...

Mohlo by vás zaujať

- Inzercia - Booking.com