3.9 C
Bratislava
štvrtok, 20 februára, 2020

Pondelok: teplo, sneh aj dážď

Viete o novinke?

Meteorologické výstrahy

Na tomto mieste sa zobrazujú meteorologické výstrahy platné na aktuálny deň.

Počasiehttps://www.slobodnaeuropa.eu/
Sleduj aj ty aktuálne spravodajstvo zo Slovenska, zo sveta, z ekonomiky a zo sveta tech a IT. Portál SlobodnaEuropa.eu ti však prináša oveľa viac – využiť môžeš fórum, sledovať tvoje obľúbené témy v skupinách a sledovať môžeš aj stránky firiem.

Počas noci bude daždivo a vo vyšších polohách začne snežiť. Podobne tomu bude aj počas zajtrajšieho dňa. Bude však naďalej aj teplo.

NOC: teplota: od +1°C do +6°C (juhozápad do +8°C), vietor: 20 až 45 km/h (nárazy do 70 km/h, na horách až víchrica), zrážky: do 10 mm, v severnej polovici miestami do 25 mm / v polohách od cca 1400 metrov do 20 cm snehu

DEŇ: teplota: od +6°C do +11°C (sever do +4°C), vietor: 15 až 35 km/h (nárazy do 70 km/h, na horách až víchrica), zrážky: do 8 mm, na severozápade ojedinele do 15 mm / v polohách od cca 1400 metrov do 15 cm snehu

Počas dnešnej noci bude na Slovensku prevažne oblačno až zamračené. Na mnohých miestach sa objaví dážď a ojedinele aj výdatný. Od približne 1300 metrov potom aj sneženie.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 1 stupňa Celzia až do 6 stupňov Celzia. Na juhozápade Slovenska bude o niečo teplejšie a nočná teplota sa tu bude pohybovať okolo 8 stupňov Celzia.

Počas noci bude fúkať prevažne západný vietor o rýchlosti od 20 až do 45 km/h. Vietor miestami v nárazoch okolo zosilnie až na 70 km/h.

Lokálne na východe bude fúkať len slabý vietor. Na hrebeňoch hôr sa potom treba pripraviť na prudký vietor až silnú víchricu.

Daždivo a veterno

Počas zajtrajšieho dňa bude na Slovensku prevažne oblačno až zamračené a ojedinele aj prechodne zmenšená oblačnosť. Na mnohých miestach sa treba pripraviť na dážď alebo na prehánky. Od približne 1200 metrov potom na sneženie. Ojedinele sa objaví aj výdatný dážď.

Aj počas zajtrajšieho dňa bude teplo. Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať od 6 stupňov Celzia až do 11 stupňov Celzia. V Žilinskom kraji, pod Tatrami a na Horehroní bude miestami chladnejšie a teploty sa tu budú pohybovať len okolo 4 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo mínus 2 stupne Celzia.

Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať západný vietor o rýchlosti od 15 až do 35 km/h, ktorý v nárazoch miestami dosiahne rýchlosť až 70 km/h.

Na východe bude miestami fúkať len slabý vietor. Na hrebeňoch hôr sa treba pripraviť na silný až búrlivý vietor a spočiatku dňa až na silnú víchricu.

- Inzercia -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Inzercia -
- Inzercia -

Predpoveď počasia

Pondelok: západ potrápi silný vietor a jarné teploty

Po južnom okraji rozsiahlej a hlbokej tlakovej níže so stredom nad Nórskym morom a severnou Škandináviou bude...
- Inzercia - Booking.com

Pondelok: teplo, sneh aj dážď

Počas noci bude daždivo a vo vyšších polohách začne snežiť. Podobne tomu bude aj počas zajtrajšieho dňa. Bude však naďalej aj teplo.

Nedeľa: teploty až do 15 stupňov a začne pršať

Studený front spojený s tlakovou nížou nad Fínskom postúpi od severozápadu cez naše územie ďalej na juhovýchod.

Utorok: cez noc hmla a poľadovica, zajtra sneženie

Od západu postúpi nad našu oblasť studený front, spojený s tlakovou nížou so stredom nad severozápadnou Európou a priľahlou časťou Atlantiku.

Pondelok: začiatok týždňa poznačí poľadovica a hmly

Po prednej strane tlakovej níže so stredom v oblasti Islandu bude do našej oblasti prúdiť od západu vlhší vzduch.

Mohlo by vás zaujať

- Inzercia - Booking.com