Pondelok: teplo, sneh aj dážď

Počas noci bude daždivo a vo vyšších polohách začne snežiť. Podobne tomu bude aj počas zajtrajšieho dňa. Bude však naďalej aj teplo.

NOC: teplota: od +1°C do +6°C (juhozápad do +8°C), vietor: 20 až 45 km/h (nárazy do 70 km/h, na horách až víchrica), zrážky: do 10 mm, v severnej polovici miestami do 25 mm / v polohách od cca 1400 metrov do 20 cm snehu

DEŇ: teplota: od +6°C do +11°C (sever do +4°C), vietor: 15 až 35 km/h (nárazy do 70 km/h, na horách až víchrica), zrážky: do 8 mm, na severozápade ojedinele do 15 mm / v polohách od cca 1400 metrov do 15 cm snehu

Počas dnešnej noci bude na Slovensku prevažne oblačno až zamračené. Na mnohých miestach sa objaví dážď a ojedinele aj výdatný. Od približne 1300 metrov potom aj sneženie.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 1 stupňa Celzia až do 6 stupňov Celzia. Na juhozápade Slovenska bude o niečo teplejšie a nočná teplota sa tu bude pohybovať okolo 8 stupňov Celzia.

Počas noci bude fúkať prevažne západný vietor o rýchlosti od 20 až do 45 km/h. Vietor miestami v nárazoch okolo zosilnie až na 70 km/h.

Lokálne na východe bude fúkať len slabý vietor. Na hrebeňoch hôr sa potom treba pripraviť na prudký vietor až silnú víchricu.

Daždivo a veterno

Počas zajtrajšieho dňa bude na Slovensku prevažne oblačno až zamračené a ojedinele aj prechodne zmenšená oblačnosť. Na mnohých miestach sa treba pripraviť na dážď alebo na prehánky. Od približne 1200 metrov potom na sneženie. Ojedinele sa objaví aj výdatný dážď.

Aj počas zajtrajšieho dňa bude teplo. Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať od 6 stupňov Celzia až do 11 stupňov Celzia. V Žilinskom kraji, pod Tatrami a na Horehroní bude miestami chladnejšie a teploty sa tu budú pohybovať len okolo 4 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo mínus 2 stupne Celzia.

Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať západný vietor o rýchlosti od 15 až do 35 km/h, ktorý v nárazoch miestami dosiahne rýchlosť až 70 km/h.

Na východe bude miestami fúkať len slabý vietor. Na hrebeňoch hôr sa treba pripraviť na silný až búrlivý vietor a spočiatku dňa až na silnú víchricu.

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Podobné články