viac

  Apple upgradoval menší MacBook Pro. Vymenil aj problematickú klávesnicu

  Tak a upgrade má za sebou menší 13,3 palcový MacBook Pro. Ešte minulý rok Apple predstavil mierne vylepšený väčší model. Ten dostal rozmernejší displej s uhlopriečkou 16-palcov a starú klávesnicu.

  Starú klávesnicu teraz dostáva aj menší 13,3 palcový model. Už niekoľko mesiacov používam väčší 16-palcový MacBook a musím skôr odporcom motýlikovej klávesnice oponovať. Na starej klávesnici sa mi stále píše horšie a hlavne sú častejšie preklepy. Osobne som za niekoľko rokov používania nemal s motýlikovou klávesnicou žiadny problém.

  Vynovený 13,3 palcový MacBook Pro však už bude mať iba Magic Keyboard s klasickým mechanizmom. Ostatných zmien je však ako šafranu a navyše sa netýkajú oboch verzí.

  Nový procesor, ale…

  Takže poďme sa pozrieť na výbavu. Apple pri MacBooku zvýšil minimálnu kapacitu SSD disku na 256 GB. V základnej verzie môžete mať maximálne 2 TB SSD disk. Ak si priplatíte za lepšiu verziu so 4 portmi tak môžete mať kapacitu SSD až 4 TB.

  Práve verzia s viacerými portami sa dočkala aj nového procesoru Intel Core i5 a i7 už desiatej generácie. Ten je taktovaný na 2 GHz resp. na 2,3 GHz. O grafický výkon sa stará integrovaná grafika Intel Core Iris Plus. Poteší RAM pamäť s kapacitou 16 GB s možnosťou upgradu na 16 GB. Interný disk u lepšie vybavenej verzie bude mať základnú kapacitu 512 GB.

  U nižšej verzie si budete musieť vystačiť s procesormi Intel Core i5 a i7 ôsmej generácie. RAM pamäť bude mať polovičnú kapacitu len 8 GB a polovičnú kapacitu bude mať aj SSD disk.

  Ostatné rovnaké

  Ostatné parametre sú už pre obe verzie MacBooku Pro rovnaké. Displej má rozlíšenie 2560×1600 bodov a musí stále počítať so širšími rámčekmi okolo displeja.

  Nechýba už tradičný dotykový Touch Bar.

  Obe verzie dostali aj Touch Bar, ktorému nechýba našťastie ani klasické hardwarové tlačidlo ESC a samozrejme nechýba ani čítačka odtlačkov prstov Touch ID s čipom Apple T2.

  A samozrejme nechýba ani Touch ID, ktoré však stále nevyužijete na prihlásenie do systému.

  Po stránke konektivity nechýbajú porty USB-C, WiFi 802.11ac a Bluetooth 5.0. Nad displejom potom nechýba staručká 720p webkamera.

  Cena?

  A už tradične bude pre mnohých samozrejme témou diskusií cena. Tá pri zariadeniach s nahryznutým jablkom nikdy nie je najnižšia.

  Takže začnime tou horšie vybavenou verziou – cena bude začínať na úrovni 1499 eur. Lepšie vybavená verzia bude o poznanie drahšia a cena bude začínať na 2129 eurách.

  Samozrejme MacBooky nikdy nepatrili medzi najlacnejšie zariadenia avšak po niekoľkých rokoch používania som s nimi nikdy nemal problém. Všetko vždy fungovalo tak ako malo a veľkou výhodou je celý ekosystém ak máte aj iné Apple hračky.

  Milan Šedivý
  Milan
  Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

  Podobné články

  Premiér sa s odborníkmi dohodol na viacerých návrhoch, predstaví ich v koalícii

  Diskusia vedcov a odborníkov na Úrade vlády SR o riešení situácie s ochorením COVID-19 bude pokračovať aj vo štvrtok 24. 2.

  Tragická dopravná nehoda na R1 pri obci Veľké Zálužie

  Hasiči, polícia aj záchranári dnes zasahovali pri vážnej dopravnej nehode, ktorá sa stala na rýchlostnej ceste R1 v katastri obce Veľké Zálužie v smere do Nitry.

  Ministerstvo zverejnilo upravené výkazy k Prvej pomoci za január

  Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR (MPSVR SR) zverejnilo upravené výkazy za mesiac január pre podanie žiadostí v rámci Prvej pomoci.

  Ministerstvo práce: Udržať pracovné miesta pomôže trvalý „kurzarbeit“

  Vláda SR dnes schválila návrh nového zákona o trvalej podpore v čase skrátenej práce z dielne Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Je založený na trojstrannej dohode medzi zamestnancom, štátom a zamestnávateľom.

  Od 1. marca bude podľa COVID automatu 20 čiernych okresov

  Slovensko aj ďalší týždeň ostáva v čiernej farbe podľa COVID automatu. Ubúda menej rizikových okresoch a pribúda čiernych okresov.

  Posledné články

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu