Bleskové správySlovenskoVideá

Policajná akcia pre obchodovanie s ľuďmi

Príslušníci Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii vykonali policajnú akciu v Trnavskom kraji v prípade nechutného obchodovania s ľuďmi.

Vyšetrovateľ vzniesol obvinenie 28-ročnému mužovi z okresu Trebišov, ktorý je stíhaný väzobne.

Ten mal v priebehu roka 2019 v Trebišove zlákať tri osoby mužského pohlavia vo veku od 17 do 30 rokov pod prísľubom dobre platenej práce v Trnave.

Odviezol ich a ubytoval, následne ich bez pracovnej zmluvy zamestnal na stavebné práce na rôznych miestach v Trnave a okolí, pričom všetku zarobenú mzdu mu hneď museli odovzdať. Zároveň ich násilím aj so zbraňou v ruke mal nútiť ku kradnutiu.

Taktiež ich prinútil k usmrteniu koňa, ktorého im zadovážil, pričom mäso z neho boli nútení jesť aj napriek tomu, že to odmietali, nútil ich vyberať z uzatváracích kontajnerov na šaty staré šatstvo, ktoré mu museli pod hrozbou násilia odovzdávať.

Počas celého pobytu mal obvinený poškodených biť s elektrickým káblom a aj rukami v prípade, že neuposlúchli jeho príkazy. Obvinený ich počas celej doby nútil požívať lieky s obsahom opiátových látok, aby nekládli odpor a znemožnil im tak opustiť miesto, kde ich zadržiaval, pričom ich počas celej doby pobytu zadržiaval v nehygienických podmienkach a odopieral im jedlo. Poškodení sa museli stravovať aj zvyškami jedál, ktoré našli v kontajneroch, kde aj časť tohto jedla im obvinený odoberal a používal ako krmivo pre svojich psov.

Za tento zločin mu po dokázaní viny hrozí trest odňatia slobody vo výške 7 až 12 rokov. 

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button