viac

  Twitter označí klamstvá o koronavíruse. Zasiahne to aj politikov

  Sociálna sieť Twitter sa rozhodla zasiahnuť proti šíriteľom poloprávd a klamstiev na sociálnej sieti. Nové pravidla jasne označia príspevky, ktoré budú obsahovať nepravdivé alebo sporné informácie.

  Sociálna sieť problematické príspevky, ktoré budú v rozpore s odporúčaniami lekárov, označí štítkom. Bude už potom na samotných užívateľoch aby príspevok vyhodnotili.

  Označovanie príspevkov sa bude týkať všetkých užívateľov. Zasiahne teda napríklad aj politikov. Twitter využíva napríklad aj americký prezident Donald Trump, ktorý proti ochoreniu COBID-19 bojuje pomerne svojsky.

  Trump nenosí rúško a napríklad svojho času odporúčal ľudom aby si do krvi vstrekli dezinfekciu. Trvalo niekoľko dní kým sa potom médiám podarilo túto „radu“ vyvrátiť.

  Závažné dezinformácie o nebezpečnom ochorení COVID-19 však bude sieť priamo mazať. Nebezpečné odporúčania sa nešíria len na sociálnej sieti Twitter. Hoaxy a polopravdy sa šíria aj Facebookom. Často ide o „zaručené rady“ ako bojovať s nákazou. Podobne tomu bolo napríklad v prípade šírenia hoaxu o nebezpečnosti 5G sietí.

  Milan Šedivý
  Milan
  Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

  Podobné články

  Pribudlo 6-tisíc prípadov a viac ako 100 úmrtí

  Antigénové a PCR testy na Slovensku včera potvrdili viac ako 6-tisíc prípadov ochorenia COVID-19. Za včerajší deň však pribudlo viac ako 100 úmrtí. Zaočkovaných za včera pribudlo necelých 6-tisíc.

  Tripartita odsúhlasila návrh kľúčového zákona na trvalú ochranu zamestnancov

  Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR pripravilo návrh nového zákona o podpore v čase skrátenej práce. Zmeny odsúhlasila už aj tripartita.

  MDV: Na odporúčanie hygienikov pozastavujeme praktickú výučbu v autoškolách

  Ministerstvo dopravy od zajtra pozastavuje Covid automat pre autoškoly. Stane sa tak na základe odporúčania rezortného hygienika.

  V nemocniciach je už viac ako 4-tisíc pacientov. Pribudlo 5-tisíc prípadov

  Stav v nemocniciach sa zhoršuje a počty pacientov posledné dni rastú. Aktuálne je v nemocniciach už viac ako 4-tisíc pacientov s ochorení COVID-19 alebo podozrením naň. Pribudlo aj 5-tisíc nových prípadov a takmer 100 úmrtí.

  Premiér sa zajtra stretne s odborníkmi. Majú riešiť ako ďalej

  Premiér Igor Matovič pozval v utorok 23. 2. na Úrad vlády SR vedcov a odborníkov. Majú riešiť ako ďalej bojovať s pandémiou COVID-19.

  Posledné články

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu