SlovenskoSprávy

NAKA obvinila Mikuláša Černáka zo všeobecného ohrozenia

NAKA urobila posun vo vyšetrovaní v prípade výbuchu vozidla s bratmi Danišovcami z júla 1995 v Bratislave.

Vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry obvinil Mikuláša  Černáka z trestného činu všeobecného ohrozenia. Spolu s Miroslavom Sýkorom sa mal totiž dohodnúť na usmrtení Vladimíra Daniša, prezývaného Tuti. Ten pre pripomenutie zahynul pri výbuchu vozidla pred 25 rokmi.

Obaja sa mali spolčiť s Róbertom Lališom, Jánom B.  a Jozefom F. a rozdeliť si naplánované úlohy. Prostredníctvom Mikuláša Černáka mali zabezpečiť trhavinu priemyselného typu. Tú mal fyzicky obstarať Ján B. Z trhaviny mal s Jozefom F. za účasti ostatných zhotoviť nástražno-výbušný systém.

Nástražno-výbušný systém mal Jozef F. nainštalovať pod sedadlo vodiča vozidla, ktoré používal Vladimír Daniš. Po jeho nainštalovaní ho mali Róbert Lališ, Jozef F. a Ján B. ešte istý čas, až do osudného dňa, sledovať.

Ten deň bol 6. júl 1995, kedy do auta nasadol Tuti aj so svojim bratom Jozefom Danišom, prezývaným Papas. Popoludňajšia jazda po Štefanovičovej ulici  v Bratislave bola ich posledná. Približne o 13.38 hod. mal Róbert Lališ odpáliť nálož a centrom Bratislavy sa ozval masívny výbuch. Jeho vysoký expanzný účinok mal za následok rozsiahlu  devastáciu tiel oboch bratov, ktorí nemali šancu prežiť.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button