Bleskové správySlovensko

Núdzový stav skončí v sobotu 13. júna, kontroly zostávajú na slovensko-poľskej hranici

Núdzový stav sa skončí uplynutím 13. júna. Návrh na zrušenie núdzového stavu, ktorý vláda v dôsledku pandémie nového konavírusu vláda vyhlásila 16. marca 2020,  predložil minister vnútra Roman Mikulec na rokovanie vlády v stredu 10. júna 2020.

K dátumu zrušenia núdzového stavu sa ruší pracovná povinnosť na zabezpečenie výkonu zdravotnej starostlivosti, takisto zákaz uplatňovania práva na štrajk. Zákaz uplatňovania práva pokojne sa zhromažďovať sa ruší už od stredy 10. júna.

Mimoriadna situácia vyhlásená uznesením vlády z 11. marca 2020 však trvá naďalej aj po ukončení núdzového stavu.

Vláda tiež schválila zmenu nariadenia, týkajúceho sa kontroly na vnútorných hraniciach Slovenskej republiky. V platnosti stále zostávajú kontroly na hraniciach s Poľskom. Ide o reakciu na stav, ktorý platí na základe recipročných dohôd s ČR, Maďarskom a Rakúskom pri uvoľňovaní protipademických opatrení.

Kontrola vnútorných hraníc s Poľskom a na medzinárodných letiskách teda zostáva zatiaľ nezmenená ako opatrenie s cieľom zníženia rizika šírenia koronavírusu na území Slovenskej republiky. Pri ceste do Poľska bude možné prechádzať cez cestné hraničné priechody Trstená – Chyžné, Vyšný Komárnik – Barwinek a železničný hraničný priechod Skalité – Zwardoň.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button