Bleskové správySlovensko

Peter Pellegrini opúšťa stranu Smer-SD

Bývalý slovenský premiér a tiež podpredseda strany Smer-SD, Peter Pellegrini, dnes v Banskej Bystrici oznámil svoj odchod zo strany Smer-SD. O odchode Pellegriniho zo strany Smer sa diskutovalo už dlhšiu dobu pre nezhody v smerovaní strany s jej súčasným predsedom Robertom Ficom. Pellegrini zároveň potvrdil, že plánuje založiť úplne novú politickú stranu. Aj naďalej však ostáva Peter Pellegrini poslancom Národnej rady SR.

Spolu s Petrom Pellegrinim však zrejme odíde aj časť poslancov Smeru. Niektoré špekulácie hovoria, že spolu s bývalým premiérom stratí Smer-SD zrejme aj ďalších deväť poslancov. Či sa Peter Pellegrini vzdá aj podpredsedníckej stoličky v parlamente dnes nepovedal.

K odchodu Petra Pellegriniho zo Smeru sa vyjadril aj súčasný predseda Robert Fico. „Držím palce Petrovi Pellegrinimu v jeho ďalšej politickej ceste. Mrzí ma, že ponuku stať sa predsedom strany SMER – SD neprijal. Je mi úprimne ľúto, že po 20-tich rokoch v strane SMER – SD odmietol túto ponuku najmä po tom, čo ho strana SMER – SD nominovala na post štátneho tajomníka, ministra, predsedu parlamentu, podpredsedu vlády a napokon premiéra. SMER – SD pokračuje svojou ľavicovou cestou a naďalej bude razantne chrániť sociálny štát. Toto sa nezmení ani po odchode Petra Pellegriniho,“ uviedol predseda Smeru Robert Fico.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button