Bleskové správySlovensko

Súd zablokoval majetok Ladislava Bašternáka

Súd zablokoval Bašternákov majetok a okresný úrad zároveň podal návrh na odvolanie správkyne konkurznej podstaty.

Okresný súd Bratislava I. zablokoval majetok odsúdeného Ladislava Bašternáka, ktorý bol sporne prevedený na jeho príbuzenstvo a ďalšie osoby. Ide o pozemky a nehnuteľnosti na Donovaloch, byty a spoluvlastnícke podiely v Bratislave, obchodné podiely, či štvorkolky a motocykle.

Súd takisto zakázal jeho manželke a ďalším žalovaným prevádzať, prenajímať, dávať do užívania alebo zaťažovať vecnými bremenami majetok, ktoré na nich odsúdený Ladislav Bašternák previedol.

Súd sa tak stotožnil s názorom právneho zástupcu štátu v tejto kauze, podľa ktorého má štát v konkurznom konaní postavenie veriteľa a má právo odporovať vykonaným právnym úkonom úpadcu, v tomto prípade odsúdeného Ladislava Bašternáka.

Súčasná správkyňa Lenka Ivanová napriek počiatočnému prísľubu odporovacie žaloby nepodala s odôvodnením, že v priebehu konkurzu neboli splnené hmotnoprávne podmienky na uplatnenie odporovacieho práva.

Okresný úrad v Bratislave už navrhol súdu jej odvolanie a zároveň ustanovenie nového správcu konkurznej podstaty.

Súd vydal uvedené rozhodnutia 8. júna 2020, uznesenia sú vykonateľné dňom doručenia, čiže od 12. júna 2020. Žalovaní však môžu podať odvolanie. 

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button