Bleskové správySvet

Násilné demonštrácia sa presúvajú už aj do Londýna

Demonštrácie v Londýne dnes prerástli v násilnosti. Demonštrácie za ochranu pamätníkov zvolala krajná pravica. Do ničenia pamätníkov koloniálnej éry Veľkej Británie sa pustili demonštranti pri demonštráciách za dodržiavanie ľudských práv.

Demonštrácie sa rozhoreli najmä v USA a neskôr aj po celom svete po vražde Afroameričana Georga Floyda belošskými policajtami v americkom meste Minneapolis. Vražda vyvolala v USA aj vo svete mnoho demonštrácií. Mnohé z nich prerástli do násilností.

Demonštrácie sa z USA presunuli ja do Veľkej Británie, kde demonštranti ničili sochy z koloniálnych čias. Schytala si to však napríklad aj socha premiéra Winstona Churchilla.

Na dnešné demonštrácie do Londýna však prišlo asi 1000 prívržencov krajnej pravice, ktorí časť vyvolala potýčky aj s policajnými jednotkami. Pre násilnosti zrušili plánovaný pochod aktivisti z opozičného tábora.

Please accept statistics, marketing cookies to watch this video.
Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button