SlovenskoSprávyTlačové správy

EÚ spustila špeciálnu stránku s informáciami o cestovaní a otváraní hraníc

Európska komisia v pondelok 15. júna 2020 uviedla, že občania EÚ už majú možnosť získať potrebné informácie o dostupnosti jednotlivých európskych krajín, ktoré by chceli navštíviť po vyše dvojmesačnom uzavretí hraníc v dôsledku šírenia sa pandémie nového druhu koronavírusu.

Európska únia sa preto rozhodla spustiť špeciálnu webovú stránku na ktorej sa dozviete ako prebieha otváranie hraníc aj podmienky vstupu do jednotlivých krajín. Stránka je dostupná aj v slovenčine.

Webová stránku nájdete na adrese reopen.europa.eu. Vyhľadanie informácii je veľmi jednoduché – stačí si iba vybrať cieľovú krajinu kam sa chystáte cestovať.

Následne máte k dispozícii všetky základné informácie – napríklad informácie o vstupe do krajiny, podmienky vstupu avšak aj informácie o otvorených obchodoch, či atrakciách.  

Používatelia na nej nájdu aj praktické informácie o cestovných obmedzeniach či opatreniach v oblasti verejného zdravia a bezpečnosti v jednotlivých členských štátoch – napríklad o obmedzeniach fyzického kontaktu či o nosení rúšok, ako aj ďalšie užitočné informácie o ponukách cestovného ruchu v EÚ a v jednotlivých štátoch. 

Cieľom je, aby Európania mohli pri plánovaní svojich dovoleniek a ciest počas tohto leta i po ňom prijímať zodpovedné a informované rozhodnutia o tom, ako čeliť pretrvávajúcim rizikám súvisiacim so situáciou okolo koronavírusu.   

Nová webová stránka má aj možný ekonomický dosah. Používatelia na nej nájdu aj informácie o systémoch rekreačných poukazov, vďaka ktorým budú môcť vyjadriť podporu svojim obľúbeným hotelom alebo reštauráciám tým, že si kúpia poukaz na pobyt alebo jedlo po ich znovuotvorení. Pomôžu tým európskemu odvetviu stravovacích a ubytovacích služieb v dobe po otvorení hraníc. Vďaka rekreačným poukazom preklenú podniky problémy s finančnou hotovosťou tým, že presunú poskytnutie služieb na neskôr. 

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button