SlovenskoSprávyTlačové správy

Letná turistická sezóna vo Vysokých Tatrách je oficiálne otvorená

Od tohtoročného leta si veľa sľubuje celý segment cestovného ruchu, ktorý prišiel pre koronavírus a pandémiu ochorenia COVID-19 o záver zimných lyžovačiek a celú jarnú sezónu.

„Toto leto je pre našich hotelierov a prevádzkovateľov ďalších služieb pre turistov rozhodujúce z hľadiska prežitia. Pozývame preto návštevníkov, aby prišli do Tatier, strávili tu svoju letnú dovolenku a podporili tak lokálnu ekonomiku. Podmienky na ideálnu letnú dovolenku v horách sú pripravené,“ uviedla štátna tajomníčka ministerstva dopravy Katarína Bruncková.

Generálny riaditeľ sekcie cestovného ruchu na ministerstve Radúz Dula dodal, že: ,,Cestovný ruch má na Slovensku obrovský potenciál, spravím s kolegami všetko pre to, aby sme ho naštartovali a rozvíjali, práve teraz je na to najvyšší čas. Dovolenka na Slovensku je dobrý nápad.“

Naše veľhory ponúkajú okrem krásnych turistických chodníkov aj ďalšie možnosti. Sú to napríklad jaskyne, prírodné aj umelé kúpaliská a aquaparky, skanzeny a pre milovníkov železničnej dopravy je určite atrakciou Tatranská elektrická železnica s viac ako 100-ročnou históriou. Dodnes plní svoju funkciu, je ekologickým a rýchlym dopravným prostriedkom vo vysokohorskom prostredí s krásnymi výhľadmi na tatranskú prírodu. 

Viac

Tlačová správa

Ak máte záujem o zverejnenie vašej tlačovej správy môžete ju poslať mailom na adresu press@stalosa.sk. Denne zverejňuje výber zaujímavých tlačových správ.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button