Bleskové správySlovensko

Prezidentka kritizuje nedeľný zákaz predaja

Už nie len Richard Sulík kritizuje nedeľný zákaz predaja. Epidemiológovia zdôvodňujú nedeľný zákaz predaja potrebou sanitárneho dňa. No práve minister hospodárstva už nedeľný sanitárny deň kritizoval.

Opatrenie zákazu nedeľného predaja sa navyše netýka všetkých. Napríklad reštaurácie, či bary otvorené mať môžu. Navyše odporcovia nedeľného zákazu predaja poukazujú aj na fakt, že samotné čistenie obchodov aj tak zabezpečujú pracovníci obchodov. Predavačky aj tak teda netrávia čas s rodinou a neoddychujú.

Nedeľný zákaz predaja však dnes na Facebooku skritizovala aj prezidentka Zuzana Čaputová. Podľa prezidentky je nedeľný zákaz predaja „neprimeraný a nedôvodný“.

„Obmedzenie nedeľného predaja z dôvodu sanitárneho dňa v súčasnej situácii, po zrušení núdzového stavu, už nepovažujem za primerané a dôvodné. Takéto obmedzenie môže byť realizované na báze dobrovoľnosti alebo na základe zákona, ktorý získa dostatočnú podporu poslancov v NR SR,“ uviedla prezidentka SR Zuzana Čaputová na Facebooku.

Na zrušenie nedeľného zákazu vyzývajú aj poslanci za SaS a Za ľudí. Tí požiadali Úrad verejného zdravotníctva o zrušenie zákazu nedeľného predaja.   

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button