Bleskové správySlovenskoTlačové správy

Karanténu v štátnych zariadeniach absolvovalo 23 600 osôb

Celkovo 23 600 občanov absolvovalo karanténu v štátnych zariadeniach. Najviac, až 3689 osôb,  bolo ubytovaných v karanténnom centre v Gabčíkove, nasledujú Hotel Dixon Banská Bystrica, v ktorom bolo ubytovaných 899 osôb a Internát Medická 2 Košice, v ktorom bolo ubytovaných 852 osôb.

V súvislosti so štátnou karanténou eviduje MV SR viacero podnetov, napríklad na spôsob prepravy osôb, ktoré hranicu prekročili peši, ale aj k podmienkam v karanténnych zariadeniach. Každý podnet sa preveruje, zisťuje sa, či boli pri postupoch dodržané všeobecne záväzné predpisy a o výsledkoch informujeme žiadateľa.

Stráviť karanténu v zariadeniach štátu umožnili od 13. marca 2020 opatrenia prijaté na spomalenie šírenia nového koronavírusu. Po sprísnení opatrení od 6. apríla ju už občania prichádzajúci zo zahraničia museli absolvovať povinne. Povinná štátna karanténa aj tzv. e-karanténa je zrušená od 10. júna 2020.

Viac

Tlačová správa

Ak máte záujem o zverejnenie vašej tlačovej správy môžete ju poslať mailom na adresu press@stalosa.sk. Denne zverejňuje výber zaujímavých tlačových správ.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button