OdporúčameSlovenskoSprávy

COVID-19: Pribudlo 14 nových pozitívnych prípadov

Na Slovensku vo štvrtok pribudlo 14 nových pozitívnych prípadov ochorenia COVID-19, počet pozitívne testovaných sa tak zvýšil na 1576.

Testom sa v stredu podrobilo 806 ľudí, doteraz laboratóriá urobili celkovo 200 373 testov na koronavírus SARS-CoV-2.

Z ochorenia sa vyliečili ďalší štyria pacienti, celkový počet vyliečených je 1447. Počet úmrtí pacientov s pozitívnym testom na COVID-19 ostáva naďalej 28.

Print  CSV  Excel  Copy  

Desať prípadov je z Banskobystrického kraja, po jednom prípade pribudlo v Košickom a Žilinskom kraji. Dva prípady sú hlásené z trnavského kraja. Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Rimavskej Sobote eviduje za včerajší deň 10 potvrdených prípadov ochorenia COVID-19 – osem prípadov v okrese Revúca a dva prípady v okrese Rimavská Sobota. „Ohniská nákazy sú podchytené a protiepidemické opatrenia sú zabezpečené,“ uviedlo Ministerstvo zdravotníctva na svoje webovej stránke.

Z veľkej časti ide o prípady importovanej nákazy zo zahraničia, respektíve o prípady, ktoré sú s nimi v epidemiologickej súvislosti. U pozitívne testovaných osôb sú identifikované kontakty a v prípadoch úzkych kontaktov je nariadené ich testovanie na ochorenie COVID-19.

U pozitívne testovaných osôb, ale aj úzkych kontaktov je nariadená domáca izolácia. RÚVZ so sídlom v Rimavskej Sobote kontinuálne informuje o celkovej situácii príslušnú samosprávu aj štátnu správu. „Verejnosť je zo strany hygienikov informovaná o potrebe dodržiavania hygienických a protiepidemických opatrení,“ doplnilo Ministerstvo zdravotníctva SR.

Print  CSV  Excel  Copy  

Počet pozitívne testovaných za kraje

KrajPrírastokCelkovo
Banskobystrický kraj10121
Bratislavský kraj0373
Košický kraj1274
Nitriansky kraj0123
Prešovský kraj0187
Trenčiansky kraj0178
Trnavský kraj2126
Žilinský kraj1194
Print  CSV  Excel  Copy  
Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button