PočasieSlovenskoSprávy

Pondelok: v noci aj cez deň daždivo. Hrozia povodne

Stručná predpoveď počasia

  • Noc: teplota: od 13 až do 18°C, zrážky: do 10 mm, ojedinele, najmä na severe od 10 až do 35 mm, vietor: od 10 až do 35 km/h, nárazy až do 50 km/h, na horách búrlivý vietor
  • Deň: teplota: od 22 až do 27°C, sever od 17 až 22°C, zrážky: do 10 mm, ojedinele, najmä na severe a pri búrkach, 10 až 30 mm, vietor: od 15 až do 40 km/h, nárazy až do 60 km/h, na horách aj víchrica

Noc bude daždivá

Počas dnešnej noci bude na Slovensku oblačno až zamračené. Na mnohých miestach sa treba aj počas noci pripraviť na dážď alebo prehánky a spočiatku dokonca ojedinele aj na búrky. Na severe ojedinele objavia aj výdatné zrážky.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 13 až 18°C. Počas noci bude fúkať severozápadný až severný vietor o rýchlosti od 10 až do 35 km/h, ktorý v nárazoch ojedinele zosilnie až na 50 km/h. V Banskobystrickom kraji bude miestami fúkať slabý vietor. Na hrebeňoch hôr sa treba prechodne pripraviť na búrlivý vietor.

Dážď a zasa dážď

Aj počas zajtrajšieho dňa bude oblačno až zamračené a popoludní ojedinele zmenšená oblačnosť. Na mnohých miestach bude aj zajtrajší deň znepríjemňovať dážď alebo prehánky a na severe aj výdatné. Na západnom Slovensku bude pršať len ojedinele. Na východnom Slovensku sa ojedinele objavia aj búrky.

Počasie na Slovensku

Počasie

Ako bude dnes a zajtra na Slovensku? Budete dnes potrebovať dáždnik? Sledujte najnovšie správy z počasie. Pripravené pre vás máme aj výstrahy, ktoré platia pre Slovensko.

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať od 22 až do 27°C. V Žilinskom kraji a na Spiši však bude chladnejšie a teplota sa tu bude pohybovať od 17 až 22°C. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 12°C.

Počas zajtrajšieho dňa bude na Slovensku fúkať severozápadný až severný vietor o rýchlosti od 15 až do 40 km/h, ktorý v nárazoch miestami zosilnie až na 60 km/h. Na hrebeňoch hôr prechodne bude fúkať búrlivý vietor a k večeru až víchrica.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button