Bleskové správySlovensko

Pre vyčíňanie počasia zasahovalo viac ako 100 hasičov

Slovákov potrápilo nepriaznivé počasie najmä v Prešovskom, Bratislavskom, Žilinskom a Trnavskom kraji.

Silný dážď napáchal najväčšie škody v dvoch obciach v Prešovskom kraji. V Pichniach a Zubnom došlo následkom prívalovej vlny k poškodeniu cestných komunikácií, mostov, plotov a dvorov rodinných domov, pričom na mnohých miestach museli vodu odčerpávať hasiči.

V oboch obciach pracovali počas celého včerajšieho dňa v spolupráci s dobrovoľnými hasičmi s ťažkou technikou a v prípade ďalšieho vybreženia miestneho potoka boli pripravení použiť protipovodňové bariéry.

Sledujte aktuálne dianie na Slovensku

Slovensko

Doma je predsa doma! Tie najnovšie správy zo Slovenska. Politiku tu však nehľadaj, tej sa nevenujeme. Myslíme si, že sú iné dôležitejšie témy na Slovensku!

K vytápaniu niekoľkých lokalít došlo aj v Bratislavskom kraji, kde hasiči zasahovali 18 – krát. V hlavnom meste odčerpávali prebytočnú vodu zo železničného podjazdu vo Vrakuni a z električkového koľajiska na Miletičovej, v niekoľkých prípadoch odstraňovali popadané stromy.

V súvislosti s výdatným dažďom zasahovali aj v Žilinskom a Trnavskom kraji – najčastejšie pri odčerpávaní vody. Vo všetkých spomínaných krajoch zasahovalo 110 profesionálnych a dobrovoľných hasičov so 40 kusmi techniky.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button