OdporúčamePočasieSlovenskoSprávyVýstrahy

SHMÚ varuje pred dažďom. Hrozia povodne

Výstraha prvého a druhého dňa pred dažďom platí pre severné okresy Slovenska počas dnešného dňa, noci aj zajtrajšieho dňa. Niekoľko dní trvajúci dážď však na mnohých miestach dvíha aj hladiny potokov a riek. Povodne už potrápili niektoré obce v Prešovskom kraji.

Druhý stupeň

V okresoch Bardejov, Humenné, Kežmarok, Medzilaborce, Poprad, Snina, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník, Vranov nad Topľou, Námestovo, Tvrdošín, Čadca sa ojedinele očakáva výskyt intenzívneho dažďa s úhrnom zrážok od 50 až do 70 mm.

Tento úhrn zahŕňa aj možný výskyt búrok. Tento úhrn zrážok predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaný úhrn a intenzita zrážok sú v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerné a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká.

Výstrahy pred dažďom platia najmä pre severné a východné okresy Slovenska (zdroj: SHMÚ).

Prvý stupeň

V okresoch Michalovce, Sobrance, Trebišov, Levoča, Prešov, Sabinov, Vranov nad Topľou, Bytča, Dolný Kubín, Kysucké Nové Mesto, Liptovský Mikuláš, Martin, Ružomberok, Žilina sa ojedinele očakáva výskyt dažďa s úhrnom zrážok od 35 až do 50 mm.

Tento úhrn zahŕňa aj možný výskyt búrok. Tento úhrn zrážok predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaný úhrn a intenzita zrážok sú v danej ročnej dobe a oblasti bežné, ale môžu spôsobiť škody menšieho rozsahu.

Aktuálne počasie na Slovensku

Počasie

Ako bude dnes a zajtra na Slovensku? Budete dnes potrebovať dáždnik? Sledujte najnovšie správy z počasie. Pripravené pre vás máme aj výstrahy, ktoré platia pre Slovensko.

Hroziace povodne

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy aj pred stúpajúcimi hladinami potokov a riek. Tie dvíha niekoľko dní trvajúci dážď na mnohých častiach Slovenska.

Výstraha druhého stupňa pred povodňami platí v okresoch: Skalica, Čadca, Námestovo, Tvrdošín, Poprad, Kežmarok, Stará Ľubovňa, Bardejov, Svidník, Stropkov, Medzilaborce, Snina, Humenné.

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy aj pred možnými povodňami (zdroj: SHMÚ).

„Vzhľadom na očakávané zrážky a nasýtenosť povodí je predpoklad vzostupu vodných hladín na tokoch, s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity. Vývoj hydrologickej situácie bude priebežne aktualizovaný,“ uvádza SHMÚ.

Výstraha prvého stupňa pred povodňami platí v okresoch: Senica, Malacky, Považská Bystrica, Bytča, Žilina, Martin, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Kysucké Nové Mesto, Dolný Kubín, Spišská Nová Ves, Levoča, Sabinov, Prešov, Vranov nad Topľou, Michalovce,  Sobrance, Trebišov.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button