Bleskové správySvet

V Pekingu urobili viac ako dva milióny testov na COVID-19

Čínske úrady urobili v Pekingu viac ako dva milióny testov. Úrady spustili masívne testovanie po tom ako sa objavilo nové ohnisko nákazy v miestnej tržnici Sin-fa-ti. Cez túto tržnicu pritom do mesta prichádza až 70% všetkých čerstvých potravín do mesta.

Úrady zriadili v meste viac ako dve tisícky stanovíšť na ktorých sa mohli dať obyvatelia mesta otestovať. Celkovo sa odobralo viac ako 2,3 milióna vzoriek. Potvrdených je zatiaľ 220 nových prípadov ochorenia COVID-19.  

Viac o šírení ochorenia COVID-19

COVID-19

Aktuálne informácie o šírení nebezpečného vírusu SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje ochorenie COVID-19.

V nedeľu pritom v celej Číne pribudlo 26 nových prípadov ochorenia COVID-19, pričom až 22 prípadov pochádzalo priamo z Pekingu.

Úrady v Pekingu zvolili pomerne tvrdý postup. Už pri prvých prípadov ochorenia COVID-19 na trhovisku Sin-fa-ti pristúpili čínske úrady k uzatvoreniu škôl a desiatok štvrtí. Začalo sa tiež masívne testovanie. Objavili sa totiž obavy pred šírením druhej vlny ochorenia COVID-19.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button