PočasieSlovenskoSprávy

Utorok: oblačno aj daždivo, občas sa však objaví aj Slnko

NOC: teplota: od 14 až do 19°C, na severe a na Záhorí do 12°C, zrážky: do 5 mm, na severe a východe ojedinele od 5 až do 15 mm, vietor: od 10 až do 35 km/h, nárazy do 55 km/h

DEŇ: teplota: od 22 až do 27°C, na severe od 17 až do 22°C, zrážky: do 3 mm – najmä na východe, vietor: od 15 až do 40 km/h, nárazy do 65 km/h

Počas dnešnej noci bude na Slovensku oblačno až zamračené. Na západnom a postupne aj na strednom Slovensku bude prevažne malá oblačnosť.

Na strednom a východnom Slovensku sa na viacerých miestach objaví dážď, prehánky a ojedinele búrky. Na západe budú zrážky len ojedinele. Nadránom sa ojedinele objaví aj hmla.

Najnižšia nočná teplota sa bude túto noc pohybovať od 14 až do 19°C. V Žilinskom kraji, na Horehroní, na Spiši a na Záhorí však bude v noci chladnejšie a teplota sa tu bude pohybovať len okolo 12°C.

Počas noci bude fúkať prevažne severný vietor o rýchlosti od 10 až do 35 km/h, ktorý v nárazoch miestami dosiahne rýchlosť 55 km/h. Na hrebeňoch hôr bude prudký až búrlivý vietor a nad pásmom lesa prechodne až silná víchrica.

Bude oblačno

Počas zajtrajšieho dňa bude prevažne malá oblačnosť. Na severe a východe však bude zajtra aj zväčšená oblačnosť. Ojedinele sa aj zajtra objavia prehánky a to najmä na severe.

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať od 22 až do 27°C. Na severe Slovenska však bude chladnejšie a teplota sa tu bude pohybovať od 17 až do 22°C. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 10°C.

Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať prevažne severný vietor o rýchlosti od 15 až do 40 km/h, ktorý v nárazoch ojedinele dosiahne rýchlosť až 65 km/h. Na hrebeňoch hôr bude aj počas zajtrajšieho dňa fúkať prudký až búrlivý vietor. Prechodne sa na hrebeňoch hôr objaví aj  víchrica.

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button