PočasieSlovenskoSprávy

Streda: prehánky a dážď, niekde aj búrky

Noc: teplota: od 9 až do 14°C, Abov, Zemplín do 16°C, zrážky: do 2 mm, na severe a krajnom východe ojedinele do 5 mm, vietor: od 10 až do 30 km/h, nárazy do 50 km/h

Deň: teplota: od 21 až do 26°C, krajný západ, Žilinský kraj, Horný Spiš od 16 až do 21°C, zrážky: do 5 mm, ojedinele najmä pri búrkach okolo 15 mm, vietor: od 10 až do 30 km/h, nárazy do 50 km/h

Na Slovensku bude priebehu dnešnej noci spočiatku jasno až polooblačno. Na strednom a východnom Slovensku bude miestami prevažne oblačno. Postupne a to najmä na severe nastane pribúdanie oblačnosti.

Prehánky a dážď

Ojedinele a to najmä na severe a krajnom východe sa treba aj túto noc pripraviť na prehánky alebo dážď. Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 9 až do 14°C. V Above a na Zemplíne bude o niečo teplejšie a teplota sa tu bude pohybovať okolo 16°C.

Počas dnešnej noci bude fúkať prevažne severný vietor o rýchlosti od 10 až do 30 km/h, ktorý v nárazoch ojedinele dosiahne rýchlosť až 50 km/h. Na hrebeňoch hôr bude spočiatku fúkať prudký až búrlivý vietor.

Ďalší dážď

Počas zajtrajšieho dňa bude na Slovensku premenlivá a k večeru väčšinou zmenšená oblačnosť. Miestam a to najmä v západnej polovici sa opäť objavia prehánky, dážď a ojedinele dokonca aj búrky.

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať od 21 až do 26°C. Na krajnom západe, v Žilinskom kraji a na Hornom Spiši bude o niečo chladnejšie a teplota sa tu bude pohybovať od 16 až do 21°C. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 11 st.

Počas zajtrajšieho dňa bude na Slovensku fúkať severozápadný až severný vietor o rýchlosti od 10 až 30 km/h, ktorý v nárazoch ojedinele dosiahne rýchlosť až 50 km/h. Na strednom Slovensku a k večeru aj na ostatnom území bude väčšinou fúkať len slabý vietor.

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button