Bleskové správySlovenskoTlačové správy

Gröhling: Plagiátorstvo riešime a budeme riešiť aj novým zákonom o vysokých školách

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR pripravuje nový zákon o vysokých školách, v ktorom chce zohľadniť aj otázku riešenia plagiátorstva. 

„Prinesieme nový zákon, ktorý bude riešiť aj túto problematiku. Budeme sa snažiť vrátiť vážnosť titulom,“ vyhlásil po rokovaní vlády minister školstva Branislav Gröhling. Zákon bude súčasťou aktivít rezortu, ktorých cieľom je zlepšenie kvality vysokého školstva na Slovensku.

Branislav Gröhling pripomenul, že rezort už v tomto smere koná – vláda na návrh ministerstva školstva odňala štátny súhlas s pôsobením súkromnej vysokej škole Akadémia médií v Bratislave. „Dnes sme šiestim vysokým školám odňali právo vzdelávať v 20 študijných programoch, takže ďalej pokračujeme v potrebných opatreniach,“ dodal.

Otázku diplomovej práce predsedu Národnej rady SR Borisa Kollára chce minister B. Gröhling riešiť na osobnom stretnutí. „Je to rovný človek, ktorý sa ku všetkým problémom postavil čelom a ja verím, že aj k tomuto problému sa postaví čelom,“ uviedol po rokovaní vlády minister školstva Branislav Gröhling. Otázka prípadného odstúpenia B. Kollára z čela snemovne je podľa neho vecou jeho osobnej zodpovednosti.

Ministerstvo školstva poslalo do Stredoeurópskej vysokej školy v Skalici kontrolu, ktorá má preveriť situáciu na tejto súkromnej vysokej škole. 

„Toto je záležitosť vysokej školy a mne zákon o vysokých školách neumožňuje odňať titul, to je záležitosť súdu,“ dodal. Ministerstvo školstva napokon bude pracovať aj na vylepšení databázového systému, ktoré overuje originálnosť predkladaných záverečných prác študentov a pedagógov vysokých škôl na Slovensku.

Viac

Tlačová správa

Ak máte záujem o zverejnenie vašej tlačovej správy môžete ju poslať mailom na adresu press@stalosa.sk. Denne zverejňuje výber zaujímavých tlačových správ.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button