OdporúčameSlovenskoSprávy

COVID-19: V stredu bolo 23 pozitívne testovaných ľudí

​Za uplynulý deň pribudlo na Slovensku 23 pozitívne testovaných pacientov na nový koronavírus. V stredu sa urobilo 936 vyšetrení na COVID-19. 

„Jedenásť pozitívne testovaných ľudí je z okresu Čadca,  traja z bratislavského okresu, dvaja ľudia sú z okresu Spišská Nová Ves, dvaja z okresu Humenné, jeden pozitívne testovaný bol v okresoch Medzilaborce, Svidník, Topoľčany, Bánovce nad Bebravou a Košice,“ uviedol minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.

Print  CSV  Excel  Copy  

„V stredu bolo z 23 pozitívne testovaných ľudí  dvanásť mužov a jedenásť žien,“ povedal Minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.

V nemocniciach je aktuálne s novým koronavírusom alebo podozrením naň hospitalizovaných dvadsať pacientov.

„Z nich štyria majú potvrdené ochorenie COVID-19, jeden pacient je na jednotke intenzívnej starostlivosti, nikto z nich nie je na pľúcnej ventilácii,“ doplnil šéf rezortu zdravotníctva Marek Krajčí.

Z ochorenia sa doteraz vyliečilo na Slovensku 1.452 ľudí. „195 bolo z nich hospitalizovaných, ostatní boli v domácej izolácii,“ povedal minister zdravotníctva.

Print  CSV  Excel  Copy  

Čo sa týka 11 pozitívne testovaných prípadov z Čadce, ide o aktívnu prácu regionálnych hygienikov, dohľadávanie kontaktov aj predtým pozitívne testovaných ľudí v tomto regióne. „Touto cestou ďakujem pracovníkom regionálnemu úradu verejného zdravotníctva za ich zodpovedný prístup a nasadenie,“ uzavrel minister zdravotníctva SR Marek Krajčí. 

Na Slovensku sa doteraz urobilo celkovo 204.847 vyšetrení na nový koronavírus. Celkový počet pozitívnych prípadov identifikovaných na Slovensku je 1.630, z nich 1.452 ľudí sa už vyliečilo.

Počet pozitívne testovaných za kraje

KrajPrírastokCelkovo
Banskobystrický kraj0129
Bratislavský kraj3380
Košický kraj3280
Nitriansky kraj1124
Prešovský kraj4192
Trenčiansky kraj1179
Trnavský kraj0126
Žilinský kraj11220
Print  CSV  Excel  Copy  
Viac

Podobné články

Jeden komentár

  1. A uz tu mame druhu vlnu 🙁 zasa budu zatvarat a matelkovi sa mozno splni sen a bude moc vsetkych zavriet doma 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button